IPB

Selamat datang Tetamu ( Masuk | Daftar )

2 Mukasurat V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
> Jerawat, Jerawat halus kat muka
sha
kiriman Sep 14 2008, 02:16 PM
Kiriman #1

Percubaan

Kumpulan: Member Rasmi
Kiriman: 2
Sertai: 14-September 08
No. Ahli: 37

dear all..

cane eh nak ilangkan jerawat halus2 kat muka dan susah sgt nak ilang..petua dan produk yg berkesan.. sad.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
wanmus
kiriman Sep 14 2008, 02:22 PM
Kiriman #2

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 394
Sertai: 8-September 08
Daripada: Johor dan terengganu
No. Ahli: 16

QUOTE (sha @ Sep 14 2008, 02:16 PM) *
dear all..

cane eh nak ilangkan jerawat halus2 kat muka dan susah sgt nak ilang..petua dan produk yg berkesan.. sad.gif

Petua hilangkan jerawat dan parut jerawat

Ni untuk perempuan jelah biasanya, sebab lelaki malas nak wat semua ni..hehhe

1. Tomato dan epal boleh digunakan untuk melicinkan kulit. Caranya, parut tomato atau epal yang cukup masak, kemudian gosokkan perlahan-lahan pada wajah dan leher. Gelatin pada tomato boleh menghilangkan parut. Biarkan selama 20 minit dan selepas itu cuci dengan air suam. Amalkan selalu untuk hasil yang memuaskan.

2. Serbuk kulit kayu manis yang dicampur dengan bedak sejuk dan sedikit air boleh digunakan untuk menghilangkan jerawat. Caranya, sapu campuran tadi pada muka sebelum tidur. Jika diamalkan, jerawat akan hilang dan muka akan menjadi lebih licin.

3. Ambil kayu cendana, basahkan dengan air dan asah pada batu. Kemudian sapukan ia pada jerawat dan hasilnya pasti memuaskan.

4. Kulit pisang emas boleh digunakan untuk menghilangkan parut jerawat. Caranya, sapukan kulit pisang tadi pada bekas parut. Lakukan setiap hari hingga kesan itu hilang.

5. Ambil segenggam kacang hijau, dikisar halus lalu dicampur sedikit kuning telur. Kacau hingga rata ramuan tadi dan disapu pada muka perlahan-lahan. Setelah lebih kurang 15 minit, basuh muka dengan menggunakan air suam. Hasilnya kulit muka akan cerah dan berseri.

6. Ambil segelas susu segar, sapu pada muka dan gosok-gosok hingga rata, melekit, dan kering. Cuci dengan air suam dan lakukan dua kali seminggu. Anda akan mendapat kulit muka yang gebu dan licin.

biasalah, petua kena amalkan selalu barulah kesannya cepat..selamat mencuba

--------------------

+Quote Post
rajakamil
kiriman Sep 14 2008, 02:40 PM
Kiriman #3

Bukan Eksekutif
*

Kiriman: 68
Sertai: 9-September 08
No. Ahli: 18

Laki-laki tak boleh ke wanmus ?

--------------------

+Quote Post
sha
kiriman Sep 14 2008, 08:48 PM
Kiriman #4

Percubaan

Kiriman: 2
No. Ahli: 37

tanks ya! insyaallah diamalkan.. wink.gif

+Quote Post
wanmus
kiriman Sep 14 2008, 11:52 PM
Kiriman #5

Eksekutif Junior
**

QUOTE (rajakamil @ Sep 14 2008, 02:40 PM) *
Laki-laki tak boleh ke wanmus ?

lelaki boleh, cume maksudnya lelaki ni malas skit nak wat macam ni..cara ni leceh skit..lelaki kalau pakai pun yang pek dah siap, tggu nak gosok kat muka jer..hehe..sebab aku pun memang camtuh..hehe..tapi semua pencuci muka ni pun di buat dari kajian ekstrak tumbuhan ni jugak..tapi original ke x, wallahualam. tu lagi konfirm pakai yang semulajadi

--------------------

+Quote Post
mat.g™
kiriman Sep 15 2008, 02:33 PM
Kiriman #6

Eksekutif

Kumpulan: Moderator
Kiriman: 742
Sertai: 2-June 08
Daripada: Saujana Putra
No. Ahli: 4

QUOTE (wanmus @ Sep 14 2008, 11:52 PM) *
lelaki boleh, cume maksudnya lelaki ni malas skit nak wat macam ni..cara ni leceh skit..lelaki kalau pakai pun yang pek dah siap, tggu nak gosok kat muka jer..hehe..sebab aku pun memang camtuh..hehe..tapi semua pencuci muka ni pun di buat dari kajian ekstrak tumbuhan ni jugak..tapi original ke x, wallahualam. tu lagi konfirm pakai yang semulajadi

ada org kata petua ilang jerawat ni ambik spender org sapu kat muker kita.. ramai kata mujarab tapi gua tak penah buatlah sbb takde jerawat.. hehe boleh cuba sape2 ??

--------------------
matg.net
My Focal 2.0

+Quote Post
richzuan
kiriman Sep 15 2008, 05:35 PM
Kiriman #7

Bukan Eksekutif
*

Kiriman: 31
Daripada: Seremban
No. Ahli: 36

sebenarnya kalau nak hilangkan jerawat ni betul betul..kenalah jumpa pada doktor yang pakar...
tentukan jenis kulit muka korang semua..jenis yang kering ke..berminyak ke..tebal ke..nipis ke tongue.gif
bila dah tau jenis kulit yang betul betul..korang boleh lah cari pencuci muka yang betul betul
bersesuaian dengan jenis kulit muka anda..pastikan kadar PH nya tepat dan jitu serta saksama untuk
kulit muka korang nanti..insyaallah elok...kalau tak pun,boleh lah cuba dulu ppetua bro wanmus bagi tu ye..hehe..
tak salah mencuba..lagi satu pergilah kedai kecantikan , buat facial sikit..hehe..duit nak isi perut tu gunalah sikit untuk cantikkan muka..
bukan selalu pun buat facial ni.. smile.gif

+Quote Post
wanmus
kiriman Sep 15 2008, 08:09 PM
Kiriman #8

Eksekutif Junior
**

QUOTE (richzuan @ Sep 15 2008, 05:35 PM) *
sebenarnya kalau nak hilangkan jerawat ni betul betul..kenalah jumpa pada doktor yang pakar...
tentukan jenis kulit muka korang semua..jenis yang kering ke..berminyak ke..tebal ke..nipis ke tongue.gif
bila dah tau jenis kulit yang betul betul..korang boleh lah cari pencuci muka yang betul betul
bersesuaian dengan jenis kulit muka anda..pastikan kadar PH nya tepat dan jitu serta saksama untuk
kulit muka korang nanti..insyaallah elok...kalau tak pun,boleh lah cuba dulu ppetua bro wanmus bagi tu ye..hehe..
tak salah mencuba..lagi satu pergilah kedai kecantikan , buat facial sikit..hehe..duit nak isi perut tu gunalah sikit untuk cantikkan muka..
bukan selalu pun buat facial ni.. smile.gif

hahahah..dengar tu bro rizchuan memberi nasihat..macam biasa wat facial jer bro?hehehehe...alaa tu petua orang2 tua kita dulu2, tp dulu x banyak sangat n x teruk sgt jerawat macam sekarang sebab dulu diorang jaga makan..kalau ada resdung pun, bila jaga makan tu oklah skit..tak macam sekarang, semua telan..lagi2 yang bergoreng2 ni..

--------------------

+Quote Post
misspolkadot
kiriman Sep 19 2008, 03:18 AM
Kiriman #9

Bukan Eksekutif
*

Kiriman: 12
Sertai: 19-September 08
No. Ahli: 48

sabun madu.
tu aku je aku amalkn.selain hilangkan jerawatdia haluskan kulit n stabilkan pengeluaran minyak.
slamat mencuba.

--------------------
www.mengirabintang.multiply.com

+Quote Post
CekDet
kiriman Sep 19 2008, 04:45 AM
Kiriman #10

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 150
Daripada: www.SyedHafidz.com
No. Ahli: 21

Saya guna pembersih muka biasa je..
hilang je jerawat...

QUOTE (misspolkadot @ Sep 19 2008, 03:18 AM) *
sabun madu.
tu aku je aku amalkn.selain hilangkan jerawatdia haluskan kulit n stabilkan pengeluaran minyak.
slamat mencuba.

--------------------

+Quote Post
misspolkadot
kiriman Sep 19 2008, 12:38 PM
Kiriman #11

Bukan Eksekutif
*

Kiriman: 12
No. Ahli: 48

QUOTE (CekDet @ Sep 19 2008, 04:45 AM) *
Saya guna pembersih muka biasa je..
hilang je jerawat...

tak pernah guna coz aku taw banyak benda x patut tuk muka.
sabun madu pun mmg tradisi keluarga.
bukan mahal pon.
madu antara benda trbaik di dunia.

--------------------
www.mengirabintang.multiply.com

+Quote Post
taukey
kiriman Sep 19 2008, 08:44 PM
Kiriman #12

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 194
No. Ahli: 38

aku dulu masa umur aku 18 tahun baru muka aku berjerawat. byk pencuci muka aku guna dan sehingga ada yang semakin menyebabkan pertambahan jerawat pada muka aku. aku semakin tekanan. bintik hitam dan putih pun semakin banyak. last-last aku pergi klinik jumpa doktor. dia bagi pil dan ubat pencuci muka. sebulan pastu sampailah sekarang muka aku dah tak berjerawat dah.

aku tahu punca kenapa muka aku berjerawat masa tu. bukan sebab makanan. tapi sebab aku baru masuk universiti dan masa tu baru mula tidur lewat jam 1 atau 2 pagi.

--------------------

+Quote Post
wanmus
kiriman Sep 20 2008, 01:11 PM
Kiriman #13

Eksekutif Junior
**

QUOTE (taukey @ Sep 19 2008, 08:44 PM) *
aku dulu masa umur aku 18 tahun baru muka aku berjerawat. byk pencuci muka aku guna dan sehingga ada yang semakin menyebabkan pertambahan jerawat pada muka aku. aku semakin tekanan. bintik hitam dan putih pun semakin banyak. last-last aku pergi klinik jumpa doktor. dia bagi pil dan ubat pencuci muka. sebulan pastu sampailah sekarang muka aku dah tak berjerawat dah.

aku tahu punca kenapa muka aku berjerawat masa tu. bukan sebab makanan. tapi sebab aku baru masuk universiti dan masa tu baru mula tidur lewat jam 1 atau 2 pagi.

tidor lewat pun boleh efek keluar jerawat ek taukey? baru tahu ni..patut pun ada jer jerawat kat muka nih sebab suka sngat tidor lewat..ehhheeh..aku rasa banyak bergantung pada cara hidup kitalah..bukan pada makanan saje kot sebab jerawat ni..contohnya kalau kita main kuat n muka berpeluh kita tak basuh dengan cuci pastu, mesti bakteria yang ada tadi boleh menyebabkan jerawat

--------------------

+Quote Post
taukey
kiriman Sep 21 2008, 11:56 AM
Kiriman #14

Eksekutif Junior
**

a'ah ada. ni memang dah terbukti bro. sebab masa tu rakan sekelas aku kat sekolah menengah sama sama masuk universiti tu. pastu cara hidup berubah. selalu sangat lambat tidur. muka aku dan dia terus berjerawat. hilang macho. awek awek pun tak nak dah dengan aku. hahaha.

--------------------

+Quote Post
wanmus
kiriman Sep 23 2008, 01:03 AM
Kiriman #15

Eksekutif Junior
**

QUOTE (taukey @ Sep 21 2008, 11:56 AM) *
a'ah ada. ni memang dah terbukti bro. sebab masa tu rakan sekelas aku kat sekolah menengah sama sama masuk universiti tu. pastu cara hidup berubah. selalu sangat lambat tidur. muka aku dan dia terus berjerawat. hilang macho. awek awek pun tak nak dah dengan aku. hahaha.

hahahaha..lawaklah lu taukey..alaa susah ape..awek sekarang nih memanglah tak pandang lagi sebab masih belajar..cuba dah keje nanti dan dah pakai kereta dan gaji pun mantap, mesti ramai anak2 dara nak tumpang sekali balik..hehhe..tapi jangan cari bini macam tuh tau..heheh..untuk awek jer boleh..tapi untuk bini carilah yang betul2 sayang kat kita..bukan sayang kat "duit" kita..hahha

--------------------

+Quote Post
WebZone-_-Attack
kiriman Sep 24 2008, 01:37 AM
Kiriman #16

Eksekutif Senior

Kiriman: 1,951
Daripada: ۞-> In Your DŽEamS ۩ <-l
No. Ahli: 51

Petua orang dulu memang bagus,kalau di amalkan selalu lagi berkesan. Tapi Aku tak guna produk apa2 pun,dah memang muka aku berkilat ohmy.gif

--------------------

~If LiFe iS A gaMe, I Wish U Will Always WiN~
~If Life Is A journey, I Wish U Will WalK On RoseS~
~If LiFe Is A JoY, I Wish U AlwaYs Smile~
~MaY EverY DaY BrinG U HappinesS & PeacE In YouR HearT~

+Quote Post
wanmus
kiriman Sep 24 2008, 03:03 AM
Kiriman #17

Eksekutif Junior
**

QUOTE (webzomAttack @ Sep 24 2008, 01:37 AM) *
Petua orang dulu memang bagus,kalau di amalkan selalu lagi berkesan. Tapi Aku tak guna produk apa2 pun,dah memang muka aku berkilat ohmy.gif

berkilat macamana tu webzomattack? macam iklan face powder oleh Syarifah Aryana tu ker?hehehe..alaa gurau2 je ek..tapi aku pernah tgk senior sekolah menengah aku dulu, dia gosok kayu manis kat pasu tembikar pastu lumur kat muka..sebab muka senior aku ni dah boleh dikatakan teruk jugaklah akibat resdungnya yang ditahap beratlh..perghhh..macam pedih je aku tengok...tapi tak taulah pulak berkesan ke tak..hehhe..harap2 berkesanlah kot sebab macam tradisional jer cara dia guna tu

--------------------

+Quote Post
WebZone-_-Attack
kiriman Sep 26 2008, 01:08 AM
Kiriman #18

Eksekutif Senior

Kiriman: 1,951
Daripada: ۞-> In Your DŽEamS ۩ <-l
No. Ahli: 51

QUOTE (wanmus @ Sep 24 2008, 03:03 AM) *
berkilat macamana tu webzomattack? macam iklan face powder oleh Syarifah Aryana tu ker?hehehe..alaa gurau2 je ek..tapi aku pernah tgk senior sekolah menengah aku dulu, dia gosok kayu manis kat pasu tembikar pastu lumur kat muka..sebab muka senior aku ni dah boleh dikatakan teruk jugaklah akibat resdungnya yang ditahap beratlh..perghhh..macam pedih je aku tengok...tapi tak taulah pulak berkesan ke tak..hehhe..harap2 berkesanlah kot sebab macam tradisional jer cara dia guna tu

Berkilat tak ada apa2 kat muka aku ni, Sebab muka aku tak pernah ada jerawat,mungkin aku semula jadi kok mcm ni . Aku bersih muka aku guna sabun mandi tu jela. Tu pun kalau mandi.

Teruskan dengan cara tradional,memang berkesan aku rasa,tu kan petua turun temurun nenek moyang kita.

--------------------

~If LiFe iS A gaMe, I Wish U Will Always WiN~
~If Life Is A journey, I Wish U Will WalK On RoseS~
~If LiFe Is A JoY, I Wish U AlwaYs Smile~
~MaY EverY DaY BrinG U HappinesS & PeacE In YouR HearT~

+Quote Post
taukey
kiriman Sep 26 2008, 06:31 PM
Kiriman #19

Eksekutif Junior
**

nasib bada tu webzomattack kalau dah tak pernah kena jerawat. heheheh. asalkan jangan dah berumur sedikit baru kena susah gak tu. hehehe. tapi cara hidup byk pengaruh gak. kalau persekitaran bersih dan kita selalu mengelap muka aku rasa jerawat pun susah nak tumbuh. macam kes kes kurap ataupun panau jugak arrr . biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
CekDet
kiriman Sep 27 2008, 12:37 AM
Kiriman #20

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 150
Daripada: www.SyedHafidz.com
No. Ahli: 21

Saya tak pasti..mungkin coz muka saya ni jarang tumbuh jerawat..
tapi, sejak akhir2 ni ada jerawat tumbuh kat badan..
camne nak buang ek?
ada siape2 ada tips tak?

QUOTE (misspolkadot @ Sep 19 2008, 12:38 PM) *
tak pernah guna coz aku taw banyak benda x patut tuk muka.
sabun madu pun mmg tradisi keluarga.
bukan mahal pon.
madu antara benda trbaik di dunia.

--------------------

+Quote Post

2 Mukasurat V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
1 pengguna membaca topik ini (1 Tetamu dan 0 Pengguna tidak dikenali)
0 Ahli:

Versi Ringkas Masa sekarang: 26th April 2024 - 12:11 AM