IPB

Selamat datang Tetamu ( Masuk | Daftar )

Reply to this topicStart new topic
> sistem sampah yg bagus
zizi_zack
kiriman Nov 28 2019, 04:19 PM
Kiriman #1

Eksekutif Junior
**

Kumpulan: Member Rasmi
Kiriman: 117
Sertai: 29-March 17
No. Ahli: 2,709

aku tak tahu kenapa taman rumah aku sekarang diorang akan angkut sampah pukul 1 atau 2 pagi. kdg2 tak terangkat langsung, walaupun sampah dah bertimbun kt tong sampah depan rumah tu. ni teknologi makin maju ni, tolong lah invent satu system yg terurus sikit untuk settle masalah2 mcm ni. kepala kita pun serabut sampai tak tahu dah nak buang kt mana, dan dengan dia angkut sampah pukul 1 2 pagi, kuat pula tu bunyi lorinya hahaha
Go to the top of the page

+Quote Post
FattahAmin
kiriman Dec 2 2019, 10:35 PM
Kiriman #2

Bukan Eksekutif
*

Kiriman: 68
Sertai: 15-March 17
Daripada: Shah Alam
No. Ahli: 2,703

QUOTE (zizi_zack @ Nov 28 2019, 04:19 PM) *
aku tak tahu kenapa taman rumah aku sekarang diorang akan angkut sampah pukul 1 atau 2 pagi. kdg2 tak terangkat langsung, walaupun sampah dah bertimbun kt tong sampah depan rumah tu. ni teknologi makin maju ni, tolong lah invent satu system yg terurus sikit untuk settle masalah2 mcm ni. kepala kita pun serabut sampai tak tahu dah nak buang kt mana, dan dengan dia angkut sampah pukul 1 2 pagi, kuat pula tu bunyi lorinya hahaha

area rumah aku pun sama je mslhnya. nak2 depan rumah aku setinggan org aceh. perghhh bersepah2 smpah tepi jalan. hangin aku cmtu

+Quote Post
bazaoyu
kiriman Dec 3 2019, 05:53 PM
Kiriman #3

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 139
Sertai: 17-March 13
No. Ahli: 2,436

tu la,. semua tempat alami mslh yg sama kot. Sampah yg manusia hasilkan ag bnyak berbanding pekerja yg kena kutip tiap hari. Tempat pelupusan sampah x muat da oi

+Quote Post
bazaoyu
kiriman Dec 3 2019, 08:54 PM
Kiriman #4

Eksekutif Junior
**

ntahlaah aku pasal sampah ni dh banyak sgt dh kat tempat pelupusan tu kan. masalah org kita juga, banyak je bnda boleh recycle sbnrnya. kalau nak invent pn rasa ada dh teknologi skrg kan

+Quote Post
melindaapang
kiriman Dec 3 2019, 09:24 PM
Kiriman #5

Bukan Eksekutif
*

Kiriman: 75
Sertai: 7-May 13
No. Ahli: 2,455

mgkin inovasi kitar semula dgn adanya teknologi 5g boleh terus asingkan smpah maybe

+Quote Post
sunflo0303
kiriman Dec 4 2019, 05:14 PM
Kiriman #6

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 145
Sertai: 4-June 13
No. Ahli: 2,465

sama lah kita.. lepas tu nak menentu pula dia nak datang pukul berapa walaupun dah ada jadual angkat sampah semua.. penuh sampah kt rumah, kadang2 ada sampai seminggu tak angkat, kita yg pergi buang sendiri kt tong besar tu.. alahai..

+Quote Post
sunflo0303
kiriman Dec 4 2019, 05:16 PM
Kiriman #7

Eksekutif Junior
**

QUOTE (melindaapang @ Dec 3 2019, 09:24 PM) *
mgkin inovasi kitar semula dgn adanya teknologi 5g boleh terus asingkan smpah maybe

uih mcm mana nak buat tu? kira dgn 5g boleh invent mesin asing sampah ikut jenis dia? bagus juga tu, dpd kdg2 ada org yg jenis kutip tin atau botol, dia main koyak je plastic sampah yg dah ada sampah sebab nak check ada tin atau botol yg dia nak tu tak.. terus sepah dah atas jalan haihh

+Quote Post
FattahAmin
kiriman Dec 5 2019, 07:37 PM
Kiriman #8

Bukan Eksekutif
*

QUOTE (bazaoyu @ Dec 3 2019, 08:54 PM) *
ntahlaah aku pasal sampah ni dh banyak sgt dh kat tempat pelupusan tu kan. masalah org kita juga, banyak je bnda boleh recycle sbnrnya. kalau nak invent pn rasa ada dh teknologi skrg kan

Sistem pengurusan sampah ni kena adjust balik ni. Dah kate 5G nk ada kat Mlysia kan. Try la buat satu sistem induk yg hubungkan tempat2 pengumpulan sampah. Kat situ kalau smpah da penuh, boleh roger2 n setel cepat.

+Quote Post
FattahAmin
kiriman Dec 5 2019, 07:43 PM
Kiriman #9

Bukan Eksekutif
*

QUOTE (sunflo0303 @ Dec 4 2019, 05:14 PM) *
sama lah kita.. lepas tu nak menentu pula dia nak datang pukul berapa walaupun dah ada jadual angkat sampah semua.. penuh sampah kt rumah, kadang2 ada sampai seminggu tak angkat, kita yg pergi buang sendiri kt tong besar tu.. alahai..

Aku dpt tahu dorg punya sistem tak teratur. Kurang tenaga kerja pun ye juga tuh. Dekat luar, mereka pasang 5G bg memudahkan signal dan interaksi antara pusat pelupusan sampah dan pekerja mereka. Jadi tiada isu mereka tak angkut sampah sebab pusat pelupusan penuh.

+Quote Post
melindaapang
kiriman Dec 6 2019, 12:23 PM
Kiriman #10

Bukan Eksekutif
*

Kiriman: 75
Sertai: 7-May 13
No. Ahli: 2,455

QUOTE (sunflo0303 @ Dec 4 2019, 05:16 PM) *
uih mcm mana nak buat tu? kira dgn 5g boleh invent mesin asing sampah ikut jenis dia? bagus juga tu, dpd kdg2 ada org yg jenis kutip tin atau botol, dia main koyak je plastic sampah yg dah ada sampah sebab nak check ada tin atau botol yg dia nak tu tak.. terus sepah dah atas jalan haihh

nak buat tu biarlah si engineer pikir, hahah. tapi kadang terfikir camtu sebab kalau tgok negara maju pun kan dia mmg akan asingkan sampah dan recycle. ni kita takde pun kesedaran camtu. hermm. tak taulah nak guna 5g ke apa,tapi harap sgt benda tu biar semua boleh guna. tak kira bandar ke kampung.

+Quote Post
john77
kiriman Dec 8 2019, 04:47 PM
Kiriman #11

Bukan Eksekutif
*

Kiriman: 79
Sertai: 13-March 17
Daripada: shah alam
No. Ahli: 2,702

QUOTE (melindaapang @ Dec 6 2019, 12:23 PM) *
nak buat tu biarlah si engineer pikir, hahah. tapi kadang terfikir camtu sebab kalau tgok negara maju pun kan dia mmg akan asingkan sampah dan recycle. ni kita takde pun kesedaran camtu. hermm. tak taulah nak guna 5g ke apa,tapi harap sgt benda tu biar semua boleh guna. tak kira bandar ke kampung.

Harap engineer tu boleh pikir sesuatu yg lagi advanced mnggunakan 5G ni. Tolonglah setelkan masalah sampah ni sb kesedaran ramai tu kurang. Malu la juga org luar dtg malaysia tgok isu sampah pun tak mampu setel.

+Quote Post
cyclebin10
kiriman Dec 8 2019, 11:33 PM
Kiriman #12

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 143
Sertai: 7-June 13
No. Ahli: 2,468

boleh kot juga cipta satu tong sampah yg guna peranti Iot. Kat situ, kita asingkan sampah sesiap then yg bleh lupus, kita kawal kat phone utk set timer ke, setting ke bg smpah dlm tong lupus.

+Quote Post
bazaoyu
kiriman Dec 9 2019, 12:42 PM
Kiriman #13

Eksekutif Junior
**

A'ah kena ada konsep hubung menghubung antara tmpt pelupusan smpah. Takde la berlonggok terbiar jer nanti. TM da pulun nak instal 5G, takkan kita perati je taknak guna buat setel masalah sampah ni plak

+Quote Post
bazaoyu
kiriman Dec 9 2019, 12:44 PM
Kiriman #14

Eksekutif Junior
**

QUOTE (cyclebin10 @ Dec 8 2019, 11:33 PM) *
boleh kot juga cipta satu tong sampah yg guna peranti Iot. Kat situ, kita asingkan sampah sesiap then yg bleh lupus, kita kawal kat phone utk set timer ke, setting ke bg smpah dlm tong lupus.

Nice sgt ni. Kena usulkan kat pemaju perumahan so dorg boleh cari contractor yg boleh bina tong sampah power cmni. Haaa kan nk bina bandar digital 5G kan. boleh la tu dari semua aspek kita mudahkan jd bnde digital boleh control guna fon je nnt

+Quote Post
sunflo0303
kiriman Dec 10 2019, 04:19 PM
Kiriman #15

Eksekutif Junior
**

QUOTE (FattahAmin @ Dec 5 2019, 07:43 PM) *
Aku dpt tahu dorg punya sistem tak teratur. Kurang tenaga kerja pun ye juga tuh. Dekat luar, mereka pasang 5G bg memudahkan signal dan interaksi antara pusat pelupusan sampah dan pekerja mereka. Jadi tiada isu mereka tak angkut sampah sebab pusat pelupusan penuh.

wow, aku tak terfikir pula mcm tu.. haah, centre dgn pekerja kena always communicate.. baru kerja boleh jalan dgn smooth.. mana2 syarikat pun mcm tu.. kalua arahan yg diberi tak clear, atau tak diberitahu, maybe bnyak problem akan muncul mcm ni lah

+Quote Post
sunflo0303
kiriman Dec 10 2019, 04:21 PM
Kiriman #16

Eksekutif Junior
**

QUOTE (john77 @ Dec 8 2019, 04:47 PM) *
Harap engineer tu boleh pikir sesuatu yg lagi advanced mnggunakan 5G ni. Tolonglah setelkan masalah sampah ni sb kesedaran ramai tu kurang. Malu la juga org luar dtg malaysia tgok isu sampah pun tak mampu setel.

haah, bukan nak kata apa tapi kdg2 org yg lebih merendah diri, atau tak berapa nak mewah yg lebih menghargai alam sekitar dpd org2 lain.. kena contohi negara luar mcm singapura atau jepun, betapa sukar nak tengok sampah bersepah di mana2..

+Quote Post
zizi_zack
kiriman Dec 11 2019, 12:57 PM
Kiriman #17

Eksekutif Junior
**

QUOTE (FattahAmin @ Dec 2 2019, 10:35 PM) *
area rumah aku pun sama je mslhnya. nak2 depan rumah aku setinggan org aceh. perghhh bersepah2 smpah tepi jalan. hangin aku cmtu

aduh. kalau aku pun aku hangin gak. yelah kita dduk kawasan yg sama, jagalah kebersihan sama2. ini pihak kita je yg asyik jaga, diorang tak, mcm sama je baik kita buang sampah merata gak bengang aku haha

+Quote Post
zizi_zack
kiriman Dec 11 2019, 12:59 PM
Kiriman #18

Eksekutif Junior
**

QUOTE (bazaoyu @ Dec 9 2019, 12:44 PM) *
Nice sgt ni. Kena usulkan kat pemaju perumahan so dorg boleh cari contractor yg boleh bina tong sampah power cmni. Haaa kan nk bina bandar digital 5G kan. boleh la tu dari semua aspek kita mudahkan jd bnde digital boleh control guna fon je nnt

haah, kot la nanti nak jadi smart city boleh invent perkara2 kaitan sampah ni. aku fed up gak sebenarnya. tapi excited sbb 5g dah ada, member aku dok subang excited benor lah dah dpt 5g kt area dia, kemainnnn laju tm buat keje hahaha

+Quote Post
john77
kiriman Dec 11 2019, 01:03 PM
Kiriman #19

Bukan Eksekutif
*

QUOTE (sunflo0303 @ Dec 10 2019, 04:19 PM) *
wow, aku tak terfikir pula mcm tu.. haah, centre dgn pekerja kena always communicate.. baru kerja boleh jalan dgn smooth.. mana2 syarikat pun mcm tu.. kalua arahan yg diberi tak clear, atau tak diberitahu, maybe bnyak problem akan muncul mcm ni lah

Haaaa ini aku suka.. Boleh buat mcm ni.. Kdg2 tak communicate dgn betul tu yg jadi mcm2 tu.. Kerja jadi tak sistematik mcm tu..

+Quote Post
john77
kiriman Dec 11 2019, 01:04 PM
Kiriman #20

Bukan Eksekutif
*

QUOTE (zizi_zack @ Dec 11 2019, 12:59 PM) *
haah, kot la nanti nak jadi smart city boleh invent perkara2 kaitan sampah ni. aku fed up gak sebenarnya. tapi excited sbb 5g dah ada, member aku dok subang excited benor lah dah dpt 5g kt area dia, kemainnnn laju tm buat keje hahaha

Bukan takat tu, dah aim nak jadi first 5g stand alone kt Malaysia ni.. Aku tak nafikan servis diorang mmg tip top skrg sbb aku sendiri guna unifi, mmg helok so utk 5g ni alah bias tegal biasa gitu

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 pengguna membaca topik ini (1 Tetamu dan 0 Pengguna tidak dikenali)
0 Ahli:

Versi Ringkas Masa sekarang: 29th March 2024 - 07:49 AM