IPB

Selamat datang Tetamu ( Masuk | Daftar )

Reply to this topicStart new topic
> Pengurusan Kewangan, Perkongsian Ilmu Pengurusan Kewangan Rakyat Malaysia
Jumlah Pendapatan Bulanan Anda
Berapakah Pendapatan Anda Sebulan?
RM1000 - RM2000 [ 6 ] ** [35.29%]
RM2000 - RM3000 [ 3 ] ** [17.65%]
RM3000 - RM4000 [ 1 ] ** [5.88%]
RM4000 - RM5000 [ 2 ] ** [11.76%]
RM5000 - RM10,000 [ 0 ] ** [0.00%]
RM10,000 - RM20,000 [ 0 ] ** [0.00%]
RM20,000 Keatas [ 0 ] ** [0.00%]
Dibawah RM1000 [ 5 ] ** [29.41%]
Jumlah Undi: 17
Tetamu tidak boleh undi 
Razif
kiriman Sep 9 2008, 06:36 PM
Kiriman #1

Bukan Eksekutif
*

Kumpulan: Member Rasmi
Kiriman: 42
Sertai: 8-September 08
Daripada: Penang
No. Ahli: 14

Salam,

Pengurusan kewangan...? Siapa yang tidak tahu menggunakan wang? Tapi sebenarnya tak ramai yang tahu uruskan wang....
Ianya juga seperti penggunaan kad kredit, semua tahu menggunakannya... Tapi? Mengapa ramai yang muflis akibat hutang kad kredit...

Belajarlah demi masa depan kewangan kita!!!

Kata Hikmat
"Apa yang penting adalah berapa banyak yang dapat disimpan setiap bulan,
bukan berapa banyak pendapatan setiap bulan"

Sedikit perkongsian artikel dari PintarKewangan

URUSINSAN BERCAKAP TENTANG PELABURAN

Pelaburan terpenting adalah melabur pada diri anda. Jangan jadi seperti kebanyakan orang lain (90% hingga 95% rakyat Malaysia) yang cakap tak serupa bikin. Cuba anda fikirkan, kita semua tahu bersenam baik untuk kesihatan. Takda seorang pun akan kata bersenam tidak baik untuk kesihatan, semua orang tahu ianya adalah satu amalan mulia. Tapi persoalannya kenapa tak semua orang buat kalau dah semua orang tahu?

Kalau saya tanya disini sapa tak nak jadi kaya? semua orang nak jadi kaya dan semua orang nak hidup senang, tapi dah tahu nak kaya, hidup senang dan sebagainya, kenapa ramai yang suka menyusahkan diri sendiri? anda rasa dengan menyusahkan diri sendiri anda akan senang kemudian hari?

Semua orang tahu kalau makan gula berlebihan akan mengakibatkan pelbagai jenis penyakit, tak payah sebut penyakit apa, semua orang tahu. Tapi makan juga gula banyak-banyak. Semua orang tahu merokok membahayakan kesihatan tapi kenapa merokok juga?

Kalau anda tanya saya apa kena mengena semua ini dengan thread pelaburan, jawapannya mudah. Semua pelaburan adalah baik, mana ada pelaburan yg tak baik, selagi ianya mendatangkan keuntungan halal dan tidak menyusahkan anda kemudahan hari, ia pastinya satu pelaburan yang baik. Cuma ada satu masalah dalam "equation" atau percaturan ini.

Semua orang sibuk nak melabur, tapi benda yg depan mata taknak selesaikan dulu. Dengan hutang yang banyak, belum tahu mengurus kewangan dengan betul, konsep pengurusan kewangan pun tak reti tapi sibuk nak melabur. kena pulak ada yang mempunyai masalah dalaman (JIWA) yang belum diubati dengan mengeluarkan kenyataan tak serupa bikin seperti …

"Terima kasih diatas usaha / tunjuk ajar dll tentang teknik pengurusan kewangan, tapi saya tak buat lagi" atau "macam mana nak dapat rumah FREE yg En. Zaidi ceritakan tu" atau " macam mana boleh dapat kereta free, saya dah puas fikir, apa yg cik zaidi cerita tak masuk akal".

Nak menyimpan 10% daripada pendapatan bulanan pun tak reti, hutang yang melambak pun tak setel2 lagi, sibuk nak tahu benda yg anda sendiri belum sampai atau orang puteh kata "cannot comprehent". Adakah generasi melayu hari ini adalah generasi cakap tak serupa bikin? pergi bank mintak turunkan interest rate pun takut, ada hutanng pun lari-lari tak nak mengaku kat pegawai bank kata tak boleh hutang pun malu, bila buat hutang tak malu.

Sebelum sibuk nak buat pelaburan, labur pada diri anda dulu, cari ilmu dan belajar mengurus diri dan hidup, selesaikan perkara terpenting, selesaikan hutang secepat mungkin, berterus terang dengan diri sendiri, mengaku kebengapan anda dan belajar, buat ..jangan hanya cakap tak serupa bikin, bila dah labur pada diri anda, lepas tu baru belajar macam mana nak melabur untuk meningkatkan harta anda.

Salam
Zaidi Ismail

FORUM KEWANGAN
www.urusinsan.net

Pintar Kewangan: Bina Minda Jutawan!

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Razif
kiriman Sep 18 2008, 06:37 PM
Kiriman #2

Bukan Eksekutif
*

Kiriman: 42
Sertai: 8-September 08
Daripada: Penang
No. Ahli: 14

Tawaran Harga Promo Ramadhan Telah Tamat.
Kini ianya bernilai RM30 untuk 150 artikel berkualiti dalam bidang kewangan.

Harap Maklum.

--------------------

+Quote Post
cikfen
kiriman Nov 11 2008, 07:21 PM
Kiriman #3

Percubaan

Kiriman: 4
Sertai: 8-November 08
No. Ahli: 177

Menarik jugak tawaran nie. Artikel benar2 berkualiti. Ada screen shot tak?

+Quote Post
bakteria
kiriman Nov 20 2008, 10:22 AM
Kiriman #4

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 159
Sertai: 18-November 08
No. Ahli: 273

kenapa kalau bercakap soal pengurusan kewangan atau pelaburan...kenapa tidak membuat simpanan di ASB atau unit2 amanah yg lain?

--------------------
Good 2 View Nice 2 Imagine

+Quote Post
WaKenaBeb
kiriman Nov 27 2008, 11:39 PM
Kiriman #5

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 425
Sertai: 16-November 08
Daripada: NegeriHangJebat
No. Ahli: 252

bukan x nk simpan...
tp hutang keliling pinggang ler. hehehe.. biggrin.gif

+Quote Post
munger
kiriman Nov 28 2008, 12:27 AM
Kiriman #6

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 184
Sertai: 18-November 08
Daripada: not at my desk
No. Ahli: 271

aku xleh nk vote la ni..bru nk abes bljr so xde pendapatan tetap..klu duit mak bapak kasi tuh kira pendapatan aku gak so aku undi dibwh RM1000 biggrin.gif

--------------------
budak2 men kotak..men kotak tepi sungai..oi bahaya tuh

+Quote Post
zinvty
kiriman Dec 3 2008, 04:59 PM
Kiriman #7

Percubaan

Kiriman: 8
Sertai: 3-December 08
No. Ahli: 406

Saya nak tahu apa perbezaan antara ASB dan ASN...???? rolleye0012.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 pengguna membaca topik ini (1 Tetamu dan 0 Pengguna tidak dikenali)
0 Ahli:

Versi Ringkas Masa sekarang: 28th April 2024 - 02:29 PM