Bantuan - Carian - Ahli-ahli - Kalendar
Versi Penuh: Apakah ini..Mayat hidup??
CAKAP.Net > Cakap Khusus > Cakap Misteri & Mistik
padaiyappa©
Seramnya...

Saya nak citer sikit kisah benar ni …
benda ni berlaku di thailand.
Ini berkenaan baby yang telah meninggal.
Ibubapa baby tersebut membuat keputusan utk simpan (tak nak bakar/tanam).
Ibubapa baby tu simpan ‘baby body’ kat temple,
tapi selepas beberapa ketika parents baby tu dapat mimpi,
yang baby mereka tak nak duduk kat temple tu,
baby tu suruh parent dia pindahkan ‘body’ nya ke tempat lain …
pastu parents baby tu pindah kat kat temple lain lak
Masih gak jadi mcm tu …
akhir sekali parents baby tu bawak balik rumah
Bila bawak balik rumah parents baby tu terkejut coz rambut dan kuku baby tu tetap tumbuh

♦محمد أفيق♦
bukan ke..kalau dah mati kuku dan rambut akan tetap tumbuh...
munger
QUOTE (Cisqo87 @ Dec 3 2008, 12:11 PM) *
bukan ke..kalau dah mati kuku dan rambut akan tetap tumbuh...

setau aku 'mati' dikira pabila otak dh xidup lg..sbb bile otak dh xidup..secara otomatik organ utama len xleh berfungsi..so camna lak ko kata rambut dan kuku leh tumbuh??

xsilap aku otak nih boleh dikira mati slps lebih 30 minit tiada oksigen otak dpt..klu stkt jantung brenti berdegup tuh xla dianggap mati..tp doktor2 kadang2 isytiharkan org mati gak klu jantung dh berenti berdegup slps beberapa minit sbb kalau jantung dh brenti berdegup, darah xleh smpi kat otak utk beri oksigen kat die..

itu stkt aku tau la...maybe ade ahli cakap.net lebih arif bab nih..
♦محمد أفيق♦
QUOTE (munger @ Dec 3 2008, 09:49 PM) *
setau aku 'mati' dikira pabila otak dh xidup lg..sbb bile otak dh xidup..secara otomatik organ utama len xleh berfungsi..so camna lak ko kata rambut dan kuku leh tumbuh??

xsilap aku otak nih boleh dikira mati slps lebih 30 minit tiada oksigen otak dpt..klu stkt jantung brenti berdegup tuh xla dianggap mati..tp doktor2 kadang2 isytiharkan org mati gak klu jantung dh berenti berdegup slps beberapa minit sbb kalau jantung dh brenti berdegup, darah xleh smpi kat otak utk beri oksigen kat die..

itu stkt aku tau la...maybe ade ahli cakap.net lebih arif bab nih..

salah la ye..sorry..jgn marah
xingat la..dulu mase study sains kat sekolah
munger
xmrah pon..pelik jek
aina_sara
kat thailand tak menjadi satu kesalahan ke kalu tak kuburkan mayat? macam2 lah thailand ni, pelik2.. 106.gif
♦محمد أفيق♦
QUOTE (aina_sara @ Dec 9 2008, 10:37 PM) *
kat thailand tak menjadi satu kesalahan ke kalu tak kuburkan mayat? macam2 lah thailand ni, pelik2.. 106.gif

cam2 la undang-undang thailand ni..undang2 negara ke?
Ini ialah versi "lo-fi" kepada versi utama. Untuk paparkan versi penuh dengan lebih informasi, format dan imej, sila klik disini.
Cakap.Net © 2024