Bantuan - Carian - Ahli-ahli - Kalendar
Versi Penuh: Kedai MAMAK Pengotor!!
CAKAP.Net > Cakap Umum > Cakap Kesihatan & Petua
wanmus
Saya dapat beberapa info untuk kita kongsikan bersama..Kedai MAMAK kotor, pengotor dan x ikut hukum Islam sebenarnya..ni cerita saya nak kongsikan bersama:

Ini satu lagi kisah benar pasal mamak ni. Ianya berlaku di PRESINT 9 , PUTRAJAYA dekat Avon . Seorang makcik ni lalu belakang kedai mamak ni. Dia nampak mamak ni la punye tengah menguli tepung. Kalau uli dengan tangan takpe jugak. Ini dia uli dengan KAKI!!. Eeee uwekkks. Kedai mamak kat situ ada 2. Satu pekerja2 dia pakai apron merah, satu kedai lagi apron putih . Yang makcik tu nampak ialah di kedai pekerja2 yang pakai apron putih Secara keseluruhannya bolehlah dikatakan kebanyakan mamak ni pengotor. So sendiri mahu ingatlah ye....Seelok- eloknya elaklah makan di kedai yang diragui kehalalannya. Banyak lagi kedai melayu. Kedai melayu pun ada jugak jual roti canai dan teh tarik.

Untuk pengetahuan semua, beberapa bulan yang lalu saya juga terperasan ketika tengah makan di salah satu kedai MAMAK depan apartment tempat saya tinggal di PUTRA PERDANA PUCHONG ..Saya ternampak salah sorang pekerja dalam kedai mamak buat kerja2 kat dapur dan tiba2 keluar dukung anak ANJING lepas kat luar kedai then masuk ke dapur balik. Terus saya berhenti makan dan tanya pekerja tu.. You ISLAM? Dengan takut2 dia jawab saya hindu tapi BOSS saya ISLAM. I suruh dia panggil BOSS dia and BOSS dia datang cakap "maaf". I cakap maaf kepala hotak you!!! I tanya dia you ISLAM??? dia cakap dia ya!. I bayar dan terus blah. Sejak hari tu aku dah tak jejak lagi ke kedai MAMAK! yang aku marah sangat kat kedai tu ada frame Ayat Qursi + ALLAH & MUHAMMAD besar-besar. .

Pilihlah kedai yang betul2 bersih dan kalau boleh melayu..sebab sekotor2 melayu pun, lagi bersih dari apa yang mamak ni buat kat makanan kita.
wanmus
zassss..ada tambahan lagi..

Restoran Mamak Di ALOR SETAR
Di suatu ketika dahulu......kami ada membuat satu program di salah satu hotel di tengah bandaraya Alor Star. Kami menjemput seorang ustaz dari Majlis Agama untuk membacakan do'a pembuka tirai. Kebetulan ustaz itu diberikan kerusi sebelah dengan saya dan kami pun berbual2. Ustaz itu meminta saya menyampaikan kepada kawan2 muslim dan muslimat akan satu perkara yang menghantui hati dan perasaannya, iaitu pihak Majlis Agama telah menjalankan siasatan dan serbuan dan mendapati bahawa SEMUA KEDAI2 MAMAK DI ALOR STAR DAN SEKITARNYA ADALAH 'CONFIRM' HARAM DIMAKAN kerana TAUKE2 CINA ADALAH PEMBEKAL AYAM kepada restoran2 mamak tersebut!
Terkejut! Saya bertanyakan kepada ustaz itu...mengapakah perkara ini, dgn kuasa yang ada pada Majlis Agama, tidak disebarkan kepada umum?
Jawapan ustaz,.....Dan mamak2 tu pulak telah mengikat kontrak bekal ayam dengan tauke2 cina dan sekiranya Majlis Agama membuat tindakan drastik dan kontrak bekal ayam terjejas maka tauke2 akan saman mamak2 dan mamak2 akan saman Majlis Agama.." Permintaan ustaz," Tolonglah hantar sebarkan kepada kawan2! Itu sahaja yang ana mampu"

RESTORAN INSAF, JLN TUANKU ABDUL RAHMAN Kisah Benar-Nasi Beriani-
Assallamualaikum. ..last week kawan saye gi makan kat RESTORAN INSAF kat Jln TAR.. Lepas makan tu, dia nak gi basuh tangan kat belakang kedai, lepas selesai membasuh & menyabun tangan yang bau kari tu....dia gi kat tempat lauk untuk tapau sebungkus nasi beriani lagi untuk member. Nak jadikan citer......kawan saya ni ternampak bekas nasi beriani yang digunakan disaluti dengan SPENDER LELAKI CAP BUAYA BERWARNA PUTIH..TANG GETAH SPENDER DIIKAT NGAN GETAH...apa lagi........ dia terus mintak cancel dan bayar nasik yang telah ditelan tadi........ sampai kat opis.... dia terus muntahkan nasik tadi dan sebarkan kat kengkawan lain yang tak pergi......
wanmus
Seram sejuk aku cari maklumat tentang kedai mamak nih..jom baca supaya kita sedar..

Satu lagi sesiapa yang suka makan makanan mamak, AWASLAH! BUKAN SEMUA MAMAK TU ISLAM!! Jangan asal nampak macam mamak jer terus pergi makan. Contoh paling jelas, sesiapa yang selalu ke Wisma Central, ada satu stall bawah accelator/tangga, dekat2 dengan kedai2 handphone tu...Tengok satu stall namanya "BK CORNER" (mungkin Bala Krisnen Corner!!). Kalau terlalu lapar dan tengok sekali imbas nampak OK! Yang kerja kat situ ada dua orang pompuan Indon! TAPI CUBA TELITI SIKIT...!Tengok pada dua orang India/Mamak tu... tengok kat tangannya ada ikat benang kuning??!! Dan kalau datang awal2 pagi 7.00-7.30, mereka akan pakai 'calit sarjan' kat dahi...??? MAMAK KE TU??

Lagi satu sesiapa yang selalu ke pasar PUDU , ada satu stall kat belakang stesen minyak ESSO. Kat situ ramai kita tengok orang Melayu singgah makan roti canai! Buta ke mereka?? Cuba perati sah-sah pompuan India tu pakai benang merah kat lengan dan kekadang dia laki-bini pakai 'calit-sarjan kat dahi'!! Kenapa tak mau susah sikit, cross jln kenapa makan makanan yang was-was macam tu???

SHAH JAHAN MAJU di SETIA WANGSA .
Kawan kpd kawan saya telah terjumpa benda yg berketul di dalam kuah roti canai. Pada mulanya dia sangkakan ianya biji asam jawa tetapi setelah diamati betul2 rupa-rupanya adalah NAJIS yg beku(mungkin kepala taik krn ianya keras sedikit). Tuan restoran tersebut mahu menutup mulut kawan saya dgn memberi RM2000.00. Mungkin pekerja restoran tak tahu dan telah mencedok diperingkat paling bawah dlm periuk kuah dal atau kari. Sekarang restoran ini tak berapa maju jika dibandingkan dgn sebelumnya. Hanya org yg tak tahu sahaja yg terus makan di restoran tersebut. Ini semua adalah manderam ataupun sihir dgn tujuan utk melariskan makanan mereka walaupun pada hakikatnya tidak sesedap jika dibandingkan dgn tempat lain. Makanan yg bersih jika dicampurkan dgn bahan kotor akan menjadi kotor secara automatik

Sama juga spt yg berlaku di kedai NASI LEMAK ANTARABANGSA yg terletak di KG BARU, KL. Satu hari seorg lelaki yg alim telah dipelawa oleh kawannya utk belanja makan di kedai tersebut. Tiba2 beliau ternampak seekor TOYOL sedang kencing di dlm periuk nasi lemak. Dia pun menyuruh kawannya cancel order dan menceritakan kenapa sebabnya dia tak nak makan di kedai itu. Mungkin tuan punya kedai telah meminta pelaris dari tok bomoh tanpa mengetahui tentang toyol tersebut krn bomoh sememangnya takkan beritahu.. Tambahan pula tuan kedai tidak boleh melihat toyol dgn mata kasar....

Wallahualam....

p/s : Mencari rezeki biarlah yang halal, untung & pahala kenalah selari baru berkat hidup kita, Insyaallah.
CekDet
sampai camtu sekali ke?
saya rajin gak makan kedai mamak..boleh kata tiap2 pagi pekena roti canai dulu..
Adakah aku mangsa uli tepung pakai kaki?
ishhhh....tak mampu dibayangkan..
wanmus
kedai mamak ni bukan semuanya macam ni..tapi kebanyakkan yang aku dengar n tgk macam tulah..ayah aku ada crite yang dulu ada satu kedai mamak jual nasi beriani..fuuhhh kalau pergi tengahari memanglah penuh n siap x cukup tempat duduk lagi..kebetulan pada suatu hari ayah aku lalu kat belakang kedai dia dan nampak mamak yang tualah jugak duk menggaul nasi beriani dan yang hebatnya dia tak pakai baju..korang bayanglah mamak yang berbulu tu duk kacau nasi ngan tak berbaju..hhmmm..sungguh menyelerakan..hehhee
abdfatah
adush... itu yang silapnya kerenah mereka. biarpun dikatakan servisnya cukup bagus dengan kepantasan dan layanan yang nampak begitu elok untuk memikat pelanggan yang sedia ada atau yang baru ke kedai mereka namun dengan sedikit kesilapan tersebut akan memungkinkan ramai orang takkan berkunjung lagi ke kedai mamak sedemikian rupa...

sampai begitu sekali punya kontrak ayam... kalo gitu kita bagi saman lebih awal lagi jangan duk pi layan kedai mamak lagi... konfom tak perlu mengada-ngada nak pergi .....

maka yang kebanyakan sedemikian rupa ler kita kena siasat supaya tak terpergi... tul tak?
taukey
kedai yang kotor memang mengurangkan selera terutamanya kalau ada bau bau yang menusuk hidung ni. baik bro letak gambar kat sini lain kali. utk kita sama - sama jadikan iktibar. yelar mana tau kawan ada nak makan kat situ jadi kalau dah tau ttg kedai dalam blog ni terus g cari kedai lain. hehehe. lagipun utk tujuan iktibar dan pembelajran kita semua mana tau satu hari nanti kita buka kedai makan ke restoran ke
CekDet
tu la..
Saya yakin tak suma la kedai mamak camtu..
kalau yang bersih betul2 dia akan jaga bab2 kebersihan ni..cuma sesetengah je.
kat kampus saya, mmg bersih la..coz sllu ada spotcheck dari pusat kesihatan..
kalau dorang berani buat kotor, alamat kena sita la 3 hari..

QUOTE (wanmus @ Sep 20 2008, 02:00 PM) *
kedai mamak ni bukan semuanya macam ni..tapi kebanyakkan yang aku dengar n tgk macam tulah..ayah aku ada crite yang dulu ada satu kedai mamak jual nasi beriani..fuuhhh kalau pergi tengahari memanglah penuh n siap x cukup tempat duduk lagi..kebetulan pada suatu hari ayah aku lalu kat belakang kedai dia dan nampak mamak yang tualah jugak duk menggaul nasi beriani dan yang hebatnya dia tak pakai baju..korang bayanglah mamak yang berbulu tu duk kacau nasi ngan tak berbaju..hhmmm..sungguh menyelerakan..hehhee

myara
memang kotor la mamak ni. kenapa musti p makan roti canai kedai mamak? melayu buat roti pun best ape? murah pun murah. saya ni memang kureng cikit bab kedai2 mamak ni. ntah la, tengok mamak kat restoran pun dah tak lalu nak makan. kadang to memang susah nak beza mamak, india or bangla. islam tak islam... elok elakkan je la...
wandisini
da org yg tak makan kat kedai mamak
da org yg tak boleh langsung tak makan kedai mamak

aku kategori, tak makan pun tak pa, makan pun boleh

mencari yg halal tu fardhu bagi umat islam (cam iklan ubat gigi lak) hehe..

cerita pasal buruknya mamak ni memang dah lama dengar, tapi kenapa kita tak pernah dengar pun dalm mana2 berita kan.
tak da lak reporter buat cover story seperti hebatnya cite2 pengkid lawan majlis fatwa, norman n abby bercerai, mawi kawin

kenapa la berita yg ntah apa2 la yg selalu kuar
jebat84
betul tu. kadang2 kedai mamak ni pengotor. tp ni tip yg aku dpt la dr kwn. mcm ne nak pastikan tu kedai mamak muslim atau tidak. korang try pergi kat lauk dia. tgk ada x lauk daging. x kira la daging masak apa. klu ada mgkn tu kedai mamak muslim. klu xde lauk daging baik pk 2, 3 kali nak mkn. rolleyes.gif rolleyes.gif
sHäm
Aku memang tak masuk dah kedai mamak .. tengok mamak pun geliiii laugh.gif
WaKenaBeb
patutnya majlis perbandaran kena buat spotcheck. yg tahu hari2 nk saman org awan je. kebanyakan tokeh kedai mamak ni dia ambil kuli org hindu. janji org india la. sbb sama bangsa walaupon lain agama.
WaKenaBeb
QUOTE (e_sentinel @ Nov 17 2008, 03:41 PM) *
Aku memang tak masuk dah kedai mamak .. tengok mamak pun geliiii laugh.gif

kecik hati mamak bro. tp aku pon sama mcm ko. hahaha laugh.gif ...
munger
QUOTE (WaKenaBeb @ Nov 18 2008, 02:51 PM) *
patutnya majlis perbandaran kena buat spotcheck. yg tahu hari2 nk saman org awan je. kebanyakan tokeh kedai mamak ni dia ambil kuli org hindu. janji org india la. sbb sama bangsa walaupon lain agama.

pdhl kdg pon org yg amik order pon xbrape reti nk ckp melayu..tu dh bukan mamak la aku rasa..klu mamak xkn xreti nk ckp melayu kn..trs aku rasa kurang berkenan dh nk g kedai mamak lepas tu
Ini ialah versi "lo-fi" kepada versi utama. Untuk paparkan versi penuh dengan lebih informasi, format dan imej, sila klik disini.
Cakap.Net © 2024