Bantuan - Carian - Ahli-ahli - Kalendar
Versi Penuh: Petua Rambut Klemomor
CAKAP.Net > Cakap Umum > Cakap Kesihatan & Petua
rajakamil
Betul ke aku eja klemomor macam tu. Macam tak best je. Takpe lah.
Aku nak share cara tradisional ubati masalah rambut klemomor.

1.Ambil limau nipis.
2.Belah 2
3.Masa rambut dah basah, tonyoh-tonyohkan limau nipis tadi di kepala.
4.Terutama di tempat2 yang gatal
5.Jumlah limau yg digunakan bergantung kepada, betapa BESAR KEPALA anda.

Selamat Mencuba !
bluzz
macam best je nie,
aku nak cuba lah dengan anak sudara aku, sebab aku tidur sebantal dengan dia masa raya. takut berjangkit pulak?

Nak tanya? limau nipis yang macam mana yang muda atau yang tua
ijamidayu
Banyak kelemumur leh mati kena limau nie.. smile.gif

Lagipun wangi bila guna limau nie.. Bukan jer hilang kelemumur jer.. Leh wat utk hilangkan bau badan juga nie.. smile.gif
rajakamil
erm, seelok-eloknya, limau nipis tu warna hijau muda.
fid
terima kasih untuk pertu ni..boleh la tanam poko limau nipis belakang umah nanti smile.gif
abdfatah
yea itulah dia petuanya yang cukup menarik. petua limau nipis yang mujarab untuk rawatan kemumur. eh rawatan kelemomor selain dari alternatif syampu kat pasaran masa kini. Rambut kemomor nih memang menjadi satu masalah yang cukup merimaskan. maka jawabnya kena hilangkanlah kelemomor tersebut agar rambut sihat dan ceria sentiasa...
jasmanjunid
Salam hormat,
Syampu dipasaran bukannya bagus sangat laa ni. Kata anti kelemumur tapi aktifkan kelemumur adalee. Apa-apa pun yang semulajadi gak yang lebih baik. Petua ni JJ pernah gunakan zaman sekolah dulu.
Me kaceh
wanmus
alaaa..syampuu sekarang pun diorang amik dari petua orang tua2 kita jugak..contohnya aloevera atau lidah buaya, limau nipis dan macam2 lagilah..cuma bezanya diorang cari bahan yang hampir sama dengan extract bahan2 semulajadi ni..yerlah kalau nak pakai yang semulajadi nikan mahal..kalau ada betul pakai semulajadi, mesti mahal..betul, limau nipis nih pun boleh hilangkan bau badan..gosok kuat2 kat ketiak tu insyallah hilanglah skit demi skit
taukey
letak limau kat kepala plak dah. ni memang aku tak pernah cuba. sebab sekarang ada 3 in 1 la 4 in 1 la. macam macam dah sekarang ni. tapi aku jarang pakai syampu. rambut pun macam dah nak botak ni. hahaha. sikit jer botak algi aku gondolkan kepala aku seumur hidup. baru kelumumur tu takder
Ini ialah versi "lo-fi" kepada versi utama. Untuk paparkan versi penuh dengan lebih informasi, format dan imej, sila klik disini.
Cakap.Net © 2024