Bantuan - Carian - Ahli-ahli - Kalendar
Versi Penuh: Teka-teki: Lawak Orang Bisu
CAKAP.Net > Cakap Santai > Cakap Lawak & Jenaka
rajakamil
Assalamualaikum;
Saya ada satu teka teki smile.gif

Teka teki ni saya dapat semasa melencong ke Indonesia 10 tahun lalu.
Bunyinya begini, ada seorang budak bisu. Dia ditawarkan untuk menjalani pembedahan yang PERTAMA di dunia bagi membolehkan orang bisu kembali bercakap. Oh ya, budak ni bisu sejak lahir.
Di pendekkan cerita, pembedahan pun selesai. Soalannya ialah, apakah ayat pertama yang keluar dari mulut budak bisu itu?
wanmus
QUOTE (rajakamil @ Sep 22 2008, 01:53 PM) *
Assalamualaikum;
Saya ada satu teka teki smile.gif

Teka teki ni saya dapat semasa melencong ke Indonesia 10 tahun lalu.
Bunyinya begini, ada seorang budak bisu. Dia ditawarkan untuk menjalani pembedahan yang PERTAMA di dunia bagi membolehkan orang bisu kembali bercakap. Oh ya, budak ni bisu sejak lahir.
Di pendekkan cerita, pembedahan pun selesai. Soalannya ialah, apakah ayat pertama yang keluar dari mulut budak bisu itu?

jawapannya budak tu tak cakap ape2 pun selain aa..aaaa..aaaa..aaaa je kan? sebabnya budak tu dari kecik dah bisu so manelah budak tu reti nak cakap apa2 guna bahasa kita..tak pun jawapannya budak tu cakap guna bahasa isyarat samada tangan atau ape2 bahsa yang biasa dia gunakan semasa dia bisu..sebabnya sama macam kat atau tu sebab dia bisu dari kecik dan tak tahu bahasa kita. betul tak?hahahaha..
exinco
jawapan aku tak ada.

sebab budak bisu tu masih lagi bisu smile.gif tul tak.
CekDet
Alaaa...ni teka teki bukan cerita lawak..
kalau bagitau jawapan baru kita tau lawak ke tak..
Ini ialah versi "lo-fi" kepada versi utama. Untuk paparkan versi penuh dengan lebih informasi, format dan imej, sila klik disini.
Cakap.Net © 2024