Bantuan - Carian - Ahli-ahli - Kalendar
Versi Penuh: wanmus.com Blog Macam-macam
CAKAP.Net > Cakap IT, Komputer & Tutorial > Cakap Laman Web Terpilih
wanmus
So..saya nak perkenalkan kepada anda (nak share) dengan anda satu blog saya iaitu wanmus.com yang anda boleh layari di http://www.wanmus.com

pada mulanya ianya hanya bermula dari free wordpress oleh wordpress.com dan kemudiannya membawa saya ke alam web hosting dimana saya dah beli domain nama saya wanmus.com

Selepas panjang bercerita tentang kehidupan harian saya, blog saya makin berubah apabila menghadiri JomSeminar yang dibawakan oleh team Jomseminar.com iaitu Alang, Yusry, Fuad, Syed dan Gobala yang mana mereka sangat terkenal dengan kepakaran IM mereka tersendiri..Kalau anda nak berbincang lanjut dengan mereka, boleh menyertai perbincangan di JOMBincang.com.. Kalau anda berminat untuk menjadi usahawan IM Malaysia seperti mereka, jangan terlepas untuk membaca kejayaan mereka di http://videousahawan.wanmus.com/.

Itulah sedikit sebanyak mengenai blog saya..Wassalam..
CekDet
QUOTE (wanmus @ Sep 9 2008, 02:05 PM) *
So..saya nak perkenalkan kepada anda (nak share) dengan anda satu blog saya iaitu wanmus.com yang anda boleh layari di http://www.wanmus.com

pada mulanya ianya hanya bermula dari free wordpress oleh wordpress.com dan kemudiannya membawa saya ke alam web hosting dimana saya dah beli domain nama saya wanmus.com

Selepas panjang bercerita tentang kehidupan harian saya, blog saya makin berubah apabila menghadiri JomSeminar yang dibawakan oleh team Jomseminar.com iaitu Alang, Yusry, Fuad, Syed dan Gobala yang mana mereka sangat terkenal dengan kepakaran IM mereka tersendiri..Kalau anda nak berbincang lanjut dengan mereka, boleh menyertai perbincangan di JOMBincang.com.. Kalau anda berminat untuk menjadi usahawan IM Malaysia seperti mereka, jangan terlepas untuk membaca kejayaan mereka di http://videousahawan.wanmus.com/.

Itulah sedikit sebanyak mengenai blog saya..Wassalam..

ooo....awak ni salah seorang dari peserta jom seminar la ek..
tahniah!
semoga sukses
wanmus
iye..sesi yang pertama hari sabtu..fail2 masih tersimpan rapi lagi sebab banyak info boleh download dan di aplikasi terus..dari situ lah pandangan saya tentang IM ni berubah..pastu baru saya berani menceburi banyak peluang JV dan affiliate.
taukey
blog bro memang hebat. dan aku pernah menang RM5 dan software serta ebook yang berbaloi dari blog bro. dan aku tgk web jomhosting pun dah berubah design. semakin menarik melihatnya.

Bro memang belajar hal-hal komputer ke? sebab aku tgk dalam blog byk tutorial mengenai komputer
wanmus
QUOTE (taukey @ Sep 15 2008, 02:27 PM) *
blog bro memang hebat. dan aku pernah menang RM5 dan software serta ebook yang berbaloi dari blog bro. dan aku tgk web jomhosting pun dah berubah design. semakin menarik melihatnya.

Bro memang belajar hal-hal komputer ke? sebab aku tgk dalam blog byk tutorial mengenai komputer

Alhamdulillah..kita perlu berubah setiap masa..tulah pegangan yang aku pegang..tapi tulah, budak kejuruteraan mekanikal tapi buat web n hosting, x pelik ke?hehhe...tapi ni sebab minat..jujur aku cakap, kalau buat web, aku rela x tidor berbanding baca buku bab kejuruteraan ni yang kejap jer rasa ngantuk..hehe..tapi xperlah, dah ada peluang sambung master so go ahead..Alhamdullillah..semua tu rezeki Dia yang tetapkan..taukey pun mantap apa.
taukey
QUOTE (wanmus @ Sep 15 2008, 11:40 PM) *
Alhamdulillah..kita perlu berubah setiap masa..tulah pegangan yang aku pegang..tapi tulah, budak kejuruteraan mekanikal tapi buat web n hosting, x pelik ke?hehhe...tapi ni sebab minat..jujur aku cakap, kalau buat web, aku rela x tidor berbanding baca buku bab kejuruteraan ni yang kejap jer rasa ngantuk..hehe..tapi xperlah, dah ada peluang sambung master so go ahead..Alhamdullillah..semua tu rezeki Dia yang tetapkan..taukey pun mantap apa.

memang pelik tu. tapi lebih kurang sama konsep kan. ahahaha. jauh jugak la tu. aku kenal ada seorg bloggers engineering, tetapi dia buka bisnes buat laman web. dulu kerja tapi tak puas hati.so buat bisnes sendiri tu mmg dia suka. mgkn perubahan perlu ada utk memajukan diri sendiri bukan.
wanmus
hehehe..betull..kalau ape kita nak kita dah set ape matlamat yang kita nak, insyallah kita akan daoat walaupun mula2 kita fikir tak logik..macam post kat portal ni.mula2 aku fikir x boleh sampai pun minimum 30 post, tapi sekarang memang x sangka dah boleh tulis post banyak ni..so kawan2, kalau ada apa2 tawaran, jangan tolak malah cuba dulu..jangan kata x boleh..cube dulu..dan once betul2 gagal, barulah kita tahu kita betul2 x mampu untuk benda tu..
taukey
hehehehe. aku pun tgh berusaha. apa pun semuanya ada jalan bukan. cuma ilmu tu kita kena rajin. sekarang dah tak macam zaman sekolah dah. sekarang kita yang kena rajin cari ilmu. dulu disuap suap. sekarang tak ada sesiapa yang nak menyuap lagi.
wanmus
tu lah..dah tua ni memanglah x boleh nak disuap lagi..hehehe..kita pulaklah yang menyuap sekrang ni..tapi sekarang ni memanglah..kalau kita xder ilmu atau kurang pengetahuan, kita akan dipinggirkan..pengalaman pun di kira pengetahuan jugak..so nak ke xnk, kita perlu bekerja dan mencuba mencari pengalaman dan ilmu tu..
Ini ialah versi "lo-fi" kepada versi utama. Untuk paparkan versi penuh dengan lebih informasi, format dan imej, sila klik disini.
Cakap.Net © 2024