Bantuan - Carian - Ahli-ahli - Kalendar
Versi Penuh: Penumpang di tengah malam
CAKAP.Net > Cakap Khusus > Cakap Misteri & Mistik
padaiyappa©

Biasa kita dengar cerita-cerita gadis (hantu) menahan kereta di waktu malam. Tapi dalam kes-kes terpencil, hantu tidak menjelma sebagai gadis yang cantik, sebaliknya muncul di tepi jalan dalam rupa mereka yang sebenar.

Kadang-kadang yang melintas di depan kereta/motor di waktu malam bukanlah haiwan liar..
munger
gambar xkuar la TS
bakteria
a'ah gmbar tk kuar pn...tapi kalau yg muncul tu jenis yg real...mau tkejut beruk gak la...isshhh tkmo aku jumpa...
aina_sara
org tua2 kata nak tengok antu cukur bulu kening pastu sapu darah ayam kat muka.. aq.gif
munger
QUOTE (aina_sara @ Nov 22 2008, 06:22 PM) *
org tua2 kata nak tengok antu cukur bulu kening pastu sapu darah ayam kat muka.. aq.gif

jgn diikut perbuatan khurafat flex.gif
sHäm
Gambar real ke tu , ambik dari dlm kereta ? Uihh .. seram giler korak.gif
bakteria
org tua2 kata nak tengok antu cukur bulu kening pastu sapu darah ayam kat muka..

adoi aina..hang dok ajar orang bnda2 khurafat...
aina_sara
khurafat ke tu? tu petua petui tu... read.gif
bakteria
petua pn agak2 la...ish2 aina...agak2 la....hehehe
aina_sara
agak dah la tu.. dash.gif
bakteria
ni aina meh aku bg hang petua nk tgk antu...masa org mandi mayat tu...hg amik air mandi mayat tu hg sapu muka...dengan niat nak tgk antu...hg try la
aina_sara
oo.. petua tu aku penah dengaq gak.. aku dah wat x jadi gak la.. 114.gif ada petua yg lebih berkesan dak..? apelah.gif
munger
QUOTE (aina_sara @ Nov 23 2008, 02:43 PM) *
oo.. petua tu aku penah dengaq gak.. aku dah wat x jadi gak la.. 114.gif ada petua yg lebih berkesan dak..? apelah.gif

tul ke nah cube..xkn cakap je kot..ape buktinyer rolleye0012.gif
bakteria
malas r aku nk bg petua2 khurafat...aku ada satu petua nk tgk toyol...tp khurafat...tapi kalau nk pgl jin aku tau caranya...baca surah al-jin dengan niat nk pgl jin (ni dr.harun din yg ajar)...insyaallah jin akan datang...tp kdg2 jin islam kdg2 jin kafir...nasib la
missnariza
mmm seram gak tgk gmbr tu....
klu ramai dlm keta pun...aku mesti menjerit punya... sweat.gif
biey_ila
petua diee.... kuo umah bc ayat kursi n then bc alfatihah ........ mintak ngn TUhan.....
munger
QUOTE (biey_ila @ Nov 24 2008, 09:44 AM) *
petua diee.... kuo umah bc ayat kursi n then bc alfatihah ........ mintak ngn TUhan.....

nih petua nk tgk antoo ke nk ngelak jumpe antoo unsure.gif
aina_sara
QUOTE (bakteria @ Nov 23 2008, 02:49 PM) *
malas r aku nk bg petua2 khurafat...aku ada satu petua nk tgk toyol...tp khurafat...tapi kalau nk pgl jin aku tau caranya...baca surah al-jin dengan niat nk pgl jin (ni dr.harun din yg ajar)...insyaallah jin akan datang...tp kdg2 jin islam kdg2 jin kafir...nasib la

petua nk tgk toyol tu camana lak? blink.gif
sHäm
Petua nak tengok toyol aku tak tau tapi kalau petua untuk jumpa antoo mudah sangat .. cam ni , keliling rumah atau bangunan lama ikut lawan jam dengan niat nak jumpa 'benda' tu .. jangan baca apa2 ayat suci , buat tengah malam , keliling 7 kali , InsyaAllah jumpa la ..
Member aku dah buat , berlagak sangat dia , tak sampai 6 pusingan dah selisih dengan 'benda' tu , berangin je , berdiri bulu roma dan terus demam keesokan hari .. kalau nak lagi best buat malam Jumaat .. korak.gif
padaiyappa©
aku pernah pergi jumpa sorang DUKUN kat Gemas ,,, dia suh pakai daun sirih ... letak kat mata dalam masa 5 minit ... lepas tu tengoklah antu-antu yang ada disekeliling ...
padaiyappa©
tapi sekarang sudah ada ANTU fighter
aEiN
sempat2 jer kan,,,
ngah jalan2 amk gmbor,,,
x cuak ker time 2???
klo sy da rives tros da,,,,
bizonedrop
apa susah...
gi kat utan ke kat tandas ke malam2 buta ke kat kubur ke..panggil lah diorg...

yang paling best kat tandas la...tambah2 lagi kat hospital ke, asrama ke,...cuba try...

pasal gambar tu...cam kelakar je tenguk...
Ini ialah versi "lo-fi" kepada versi utama. Untuk paparkan versi penuh dengan lebih informasi, format dan imej, sila klik disini.
Cakap.Net © 2024