Bantuan - Carian - Ahli-ahli - Kalendar
Versi Penuh: Ujian Memandu Kereta
CAKAP.Net > Cakap Umum > Cakap Maklumat dan Pengetahuan
biey_ila
citela sikit... kongsi2...
♦محمد أفيق♦
QUOTE (biey_ila @ Apr 15 2009, 09:08 AM) *
citela sikit... kongsi2...

cite ye...amik mase habis f5...

ujian kete..tang bukit..itu paling ngeri sekali...mesti nak mati kete ni...kete tu yg rosak.bukan nya aku tak reti bawak..hehehe...
ngan jpj ujian jalan raya.aku kena last sekali..dari pukul 9 tunggu kul 6 ptg baru dpt naik sekete ngan jpj tu...
muke dia masam aje.maklum la dah beratus pemandu yg dia naik...
sampai bonggol aku saje lajukan...melambung dia..ha..tiada dlm markah kalau laju ketika bonggol

itu lah pengalaman sy semasa mengambil ujian memandu...dia area gombak...
lepas amik lesen..aku tak bawak kete sejak masuk poli sampai la habis..
ahhai... hface.gif hface.gif
eskep
yang agak menarik takde, tapi dulu2 masa tengah test, lupa bagi signal nak masuk ke simpang. Bukan tak bagi sebenarnya, tapi bagi signal, lampu sekali menyala dan terus offkan balik, kira bagik signal sekejap je la, nasib baik abg JPJ tu okey, dia berdehem jer kat aku.

yang paling best masa ujian naik bukit tu la, mmg cuak gak. ada ka ramai2 yang nak amik test nih pi duduk kat tepi2 bukit tu, perghhh mmg jadi perhatian tol sapa yg tengah buat test masa tu. muka toksah cakap la, mmg berpeluh....

tapi alhamdulillah, sekali test jer lulus dapat lesen keta. biggrin.gif
♦محمد أفيق♦
tapi mase hari ujian..mcam2 perangai boleh kita tgk..
ade yg melompat mase ujian bukit...
ade yg boleh pegang besi penghalang mase ujian 3 point tu..jgn bagi jatuh
aku ingat mase dulu..sorng mak cik ni...sebelum nak ujian jalan raya...dia test hon.byk kali plak tu..
nak cari populariti...
eskep
QUOTE (♦محم @ Apr 15 2009, 09:28 AM) *
aku ingat mase dulu..sorng mak cik ni...sebelum nak ujian jalan raya...dia test hon.byk kali plak tu..
nak cari populariti...

bukan kot, dia nak pastikan semua bhgn berfungsi dengan sebetulnya.
ada dia buka bonet depan, tengok minyak enjin cukup ke idak? hface.gif
jasmanjunid
Bila sebut tentang test keta. JJ mesti ingat kata-kata kawan JJ ni....
Kawan JJ pesan JJ mesti tenang walaupun dah terer bawak keta . Jangan terlalu excited, terlalu gabra atau terlalu takut.Relax dan jangan tunjuk terover pandai.Lepas tu dia pesan jika boleh pandai-pandailer ambik hati pegawai JPJ tu. Lepas tu jangan lupa bagi salam time masuk keta, jika dia tegur jangan kita muncung pulak...tapi mengaku je..minta maaf mesti dia lembut hati nyer. Jangan pulak kita buat dono je bila dia cakap something. Kalau dia tengok kita relax, dia pun tak risau dan yakin kita boleh bawak

Ni ada tips yang JJ pernah terima time JJ nak ambik ujian dulu. Nak bagi kredit tak tahu daripada sumbernya.

10 tips bagaimana anda menjadi pemandu yang selamat,dihormati dan berhemah tinggi.

1. Ketahui dan hafal panduan jalanraya serta hendaklah diamalkan
2. Tumpukan perhatian semasa memandu dan elakkan kemalangan
3. Berfikir dahulu sebelum bertindak melakukan sesuatu
4. Biasakan bersabar dan tunggu dahulu apabila mustahak
5. Memandu dengan tenang dan memotong dengan seberapa cepat yang boleh.
6. Gunakan kelajuan dengan bijak dan hanya memandu laju ditempat yang betul dan selamat sahaja.
7. Kaji keadaan dan ragam kereta dan kurang kerosakan keatasnya seminimum yang boleh
8. Gunakan hon dengan betul, beri isyarat dengan terang dan jangan padam lampu besar apabila berada dicuaca yang gelap
9. Tentukan kenderaan anda layak digunakan diatas jalanraya dan ketahui kesanggupannya.
10. Sempurnakan pengetahuan jalanraya dan balas budi bahasa yang diberikan kepada anda oleh pengguna pengguna jalanraya yang lain.
mat.g™
aku pulak masa test yg bukit, parking semua 100%.. tp yg tang jalan raya masuk kete je beri salam kpd pegawai JPJ dia tunjuk muker bengis dan langsung tak jawab salam aku.. aku rasa nak lempang ke mamat JPJ ni.. ape kejadah sombong sangat... aku duduk je dlm kete terus masuk gear satu jalan tanpa pakai seat belt dan alamak baru aku sedar tgh memandu.. tarik cepat2... hahaha confirm kantoi mamat JPJ tu muker mencuka giler.. dia tenyeh2 kat kertas kasik aku failed dan terpaksalah booking buat test semula.... doh.gif
eskep
QUOTE (jasmanjunid @ Apr 15 2009, 11:58 AM) *
10. Sempurnakan pengetahuan jalanraya dan balas budi bahasa yang diberikan kepada anda oleh pengguna pengguna jalanraya yang lain.

Yang ni sokong sangat2, kalau angkat tangan tanda berterima kasih... bukan kena bayar pon. mad.gif
♦محمد أفيق♦
betul...kalau men masuk aje line...tapi angkat tgn..
kita boleh terima lagi..sejuk sikit pemandu yg dipotong tu..

ni dah la memotong barisan..lepas tu tak angkat tgn..
men julur aje kepala kete..muke macam tembok..langsung tak pandang org..
konon dia sorang ajela kat jalan raya tu ade lesen..
geram betul ngan org cam tu.....
biey_ila
hmmm... mcm2 ragam erk.... nnt giliran sy lak nnt.. hehehhehe.... mega_shok.gif
WebZone-_-Attack
QUOTE (eskep @ Apr 15 2009, 12:29 PM) *
Yang ni sokong sangat2, kalau angkat tangan tanda berterima kasih... bukan kena bayar pon. mad.gif

Ego tinggi............. Sama mcm aku .... 24.gif mad.gif
Ini ialah versi "lo-fi" kepada versi utama. Untuk paparkan versi penuh dengan lebih informasi, format dan imej, sila klik disini.
Cakap.Net © 2024