Bantuan - Carian - Ahli-ahli - Kalendar
Versi Penuh: [HELP] Ubuntu Problem
CAKAP.Net > Cakap IT, Komputer & Tutorial > Cakap Dunia ICT Terkini
semak
salam kepada semua kawan
saya baru je install ubuntu ni
macam mana nak bagi full page bila bukak browser atau fail?
tak bagi panel kat atas tu ada ,bila saya hide browser akan bukak separuh sebesar panel atas ni
dawos
rasanye nie post salah tempat nie.. biggrin.gif aku tak berapa paham lar ape yang ko maksudkan.. leh lebih detail lagi tak..
semak
bila aku maximum kan firefox dalam u buntu dia tak full screen dia setakat sampai bar kat atas je
B@zSh™
Aku x pernah guna Ubuntu
So x pandai nak tolong
Bro dah try google?
semak
tak try google tapi aku tak tahu nak tanya cam ne
dawos
semak.. macam nie ker.. aku tak paham maksud ko tak full macam mana..aku pun tak pandai sgt gune nie.. sikit2 ajer boleh la... aku tak berapa paham maksud ko full screen macam mana

CODE
semak
yup
nape yek dia jadi sampai cam tu je?
tak ke perkataan cakap.net tu terus je sampai atas macam window?screen aku dah la kecik huhu
dawos
itu di kira sebagai taskbar la semak.. mmg macam tue kalau dah full screen.. tapi nanti aku try check if boleh hide so nanti boleh penuh. nanti aku try research sbb aku tak suke sgt hide taskbar nie..

kalau ko nak cakap mcm tue aku gune window pun taskbar aku kat atas.. smile.gif so sama gak.. dah lama aku gune taskbar atas nie sbb bg aku memudahkan kerja..

mungkin ko boleh try kecikkan resolution die so nanti boleh nampak @ jalan yang ade beli monitor baru yang besar sikit hface.gif

CODE
semak
aku guna kat nettop ni
ko pepaham la syg hehehe scren muat masuk kaki je...hehehehe dry.gif laugh.gif
dawos
kalau mcm tue solution die beli laptop baru jer.. takpun sambung jer kat mana2 monitor.. nie problem monitor nye saiz dan resolution untuk ubuntu.. tapi kalau kecik sgt pun tak boleh nanti tak nampak.. mmg pening nie
semak
hahaha
lawak ar ko ni
bro dah jumpe ke?
Ini ialah versi "lo-fi" kepada versi utama. Untuk paparkan versi penuh dengan lebih informasi, format dan imej, sila klik disini.
Cakap.Net © 2024