Bantuan - Carian - Ahli-ahli - Kalendar
Versi Penuh: Juadah berbuka..
CAKAP.Net > Cakap Komuniti > Cakap Kedai Kopi
♦محمد أفيق♦
salam kepada semua warga CDN..
selamat berpuasa diucapkan...

biasa nya ptg2 bulan puasa ni mesti ligat pergi bazar ramadhan...
kongsi2 kat sini juadah berbuka ape yg menarik..
boleh kita bertukar2 menu..kalau nak bagitahu bazar mane beli pon boleh gak...

siapa nak mula dulu???
ganazz
ini resepi minum gua, biasanya khas untuk gua sorang je, satu JAG yg tinggi satu kaki.... 3 jenis minuman yg tak mis dibuat!

a. milo O ais, kalo buat, mesti mau masuk air kelapa 50%

b. teh O ais, mesti mau campur air tebu 25%, buah kabung yang siap diblender 25%

c. jus kurma china siap blender 50% campur buah kabung blender 50%

wa minum sampai time sahur.... kuih kat bazaar ramadhan wa payah la nak beli... wa tak leh bayang... orang ramai dok lalu lalang, bikin habuk berterbangan, singgah masuk lam makanan...

muz
menu aku plak senang cuma cokodok & murtabak yg jd kegemaran juadah berbuka, dari segi minuman plak xkisah janji bukan air ais.
♦محمد أفيق♦
QUOTE (ganazz @ Sep 1 2009, 08:35 AM) *
ini resepi minum gua, biasanya khas untuk gua sorang je, satu JAG yg tinggi satu kaki.... 3 jenis minuman yg tak mis dibuat!

a. milo O ais, kalo buat, mesti mau masuk air kelapa 50%

b. teh O ais, mesti mau campur air tebu 25%, buah kabung yang siap diblender 25%

c. jus kurma china siap blender 50% campur buah kabung blender 50%

wa minum sampai time sahur.... kuih kat bazaar ramadhan wa payah la nak beli... wa tak leh bayang... orang ramai dok lalu lalang, bikin habuk berterbangan, singgah masuk lam makanan...

air campur2 ye ganazz..mesti sedap..bak nak rase sikit..
kalau dok asrama..ke bazar la jawabnya ptg2...ronda sampai 2-3 round..pastu beli kuih ngan air aje..
ctz
ganazz mmg ganazz, minum air pun ganazz..
ctz plak juadah berbuka puasa mesti nasi! lauk plak tak kisah mn2..lebih suka memasak dari beli
pas maghrib baru mkn kuih..feveret kuih utk berbuka, puteri mandi, bdk beremdam, bengkang
kuih kuaci...uhh...sedapnya!
tak bleh la plak nk citer byk2 ni..ngeh..ngeh..
♦محمد أفيق♦
kuih tepung pelita...erm...pon sedap gak...
kalau kuih tu beli campur2...boleh rase semua
sHäm
QUOTE (ctz @ Sep 1 2009, 11:09 AM) *
ganazz mmg ganazz, minum air pun ganazz..
ctz plak juadah berbuka puasa mesti nasi! lauk plak tak kisah mn2..lebih suka memasak dari beli
pas maghrib baru mkn kuih..feveret kuih utk berbuka, puteri mandi, bdk beremdam, bengkang
kuih kuaci...uhh...sedapnya!
tak bleh la plak nk citer byk2 ni..ngeh..ngeh..

Ehh .. dah terbalik ni .. kena makan yang ringan dulu (kuih) pastu yang berat (nasi) .. x sakit perut ke, makan cara terbalik nih?
♦محمد أفيق♦
perut kebal..hari ni..tenet rumah aku macam.........asyik DC aje...
so..juadah berbuka aku hari ni...riger goreng tepung..antenna buat kacau air soya....
mat.g™
kawe berbuka tadi roti jong, akok, soya bin
sHäm
Roti Jong?? Roti John ke mat.g?Akok, camana pulak??
ganazz
AKOK adalah sejenis kuih pemulas perut supaya cepat masuk toilet,....yang dimasak dengan api atas & bawah
Akok mesti mau pakai telor itik sekati baru KHAW!!!

sHäm
Oooo .. ini ler kuih famous kat Ganu n Kelate kan? Only availabled pada bulan Ramadhan .. betul tak?
WebZone-_-Attack
Aku makan maggi kari je dengan
♦محمد أفيق♦
npe WA buka meggi aje???xde org nak masakkan?
WebZone-_-Attack
Sebab makan benda ringan, takdelah aku ngantuk sangat buat kerja..

Aku tunggu ko masak , ko tak datang2 24.gif 24.gif
ganazz
QUOTE (sH@m @ Sep 1 2009, 10:29 PM) *
Oooo .. ini ler kuih famous kat Ganu n Kelate kan? Only availabled pada bulan Ramadhan .. betul tak?

kuih akok, kuih atur cara wajib makan masa akad nikah.... sentiasa ada bukan takat bulan poser je... kuih khas musim posa cam nekbat... sejenis kuih seperti bahulu, bersaiz kecil tapi kena masak dengan air gula bila nak makan. kuih ni nak cari bulan lain memang takde.

ctz
QUOTE (sH@m @ Sep 1 2009, 06:39 PM) *
Ehh .. dah terbalik ni .. kena makan yang ringan dulu (kuih) pastu yang berat (nasi) .. x sakit perut ke, makan cara terbalik nih?

tak lah..cool jer, bleh cover klu miss sahur..huhu..
Ini ialah versi "lo-fi" kepada versi utama. Untuk paparkan versi penuh dengan lebih informasi, format dan imej, sila klik disini.
Cakap.Net © 2024