Bantuan - Carian - Ahli-ahli - Kalendar
Versi Penuh: Adakah betul kiamat akan berlaku pada tahun 2012 ?
CAKAP.Net > Cakap Komuniti > Cakap Kedai Kopi
WebZone-_-Attack
Baru2 ni ada keluar MOVIE yg tajuk 2012, tentang gambaran kiamat akan berlaku, mcm tulah cerita dia... Kajian yg dilakukan oleh ahli sains.. Movie Itu mungkin hanya rekaan semata-mata, tapi aku tgk ramai skrng dah mula mempercayainya.... parah ni...

Lemparkan pendapat anda menyatakan SETUJU ATAU TIDAK, Dan kenapa ?

Kenapa ? kenapa ? kenapa ?

Korang percaya ke ?

P/S = aku mmg tak caye langsung.....
ganazz
2012? ramalan kaji cuaca je! Syaitan lum muncul merupai manusia untuk menjadi pemimpin golongan manusia jahat selepas kematian semua manusia yang ada iman ekoran kedatangan angin sejuk......syaitan kena cabut nyawa, sumer manusia dah k.o dulu..... nak kiamat awal 2012?????

real 2012, bende ni kut......
http://vimeo.com/4255076
tak akan ada lagi double klik!
mat.g™
Cerita hollywood yg digarap dlm 2012 adalah mengambarkan bencana alam yg dasyat melanda bumi tp bukan kiamat, sebab masih ada mahluk dan manusia yg selamat.. kalau kiamat kelseluruhan makhluk akan mati dan semua bumi serta alam semesta akan musnah sama sekali.
eskep
Betul macam cakap Mat.g, citer 2012 tu cuma kejadian dasyat yang menimpa dunia, bukan kiamat. Kalau kiamat, semua hancur, takde apa yang tinggal. Ada ke orang yang percaya pada citer2 camtu? isk tak patut bebeno... apalah nak dipercayakan pada citer rekaan tu.

Jadi, pada aku, kiamat berlaku 2012, 2015?.. takde sapa yang tahu.
padaiyappa©
kawe rasa 2012 kena beli dekat kedai toto
semak
bagi aku tak salah percaya sebab nye?
percaya lah kiamat itu benar..bila?
bila kita leka dengan dunia..esok ke?
x mustahil semua kuasa tuhan..bukti?
tusnami boleh berlaku waktu tak terduga,tiada hujan tiada ribut..jadi?
sentiasa bertaubat ,buat apa yang disuruh tinggal apa yang dilarang..rumusan?
cerita kafir 2012 tu tidak benar..tujuan?
nak permain kan kuasa tuhan walaupun kiamat ,manusia boleh lari dari kiamat

(Syaitan lum muncul merupai manusia untuk menjadi pemimpin golongan manusia jahat selepas kematian semua manusia yang ada iman ekoran kedatangan angin sejuk......syaitan kena cabut nyawa, sumer manusia dah k.o dulu)

Hoho mana ada syitan keje cabut nyawa manusia..berhati hati apabila menaip
♦محمد أفيق♦
kiamat kerja ALLAH swt..
rukun iman ke 5..percaya pada hari kiamat..
takut akan kehadirannya..
bukan kerja kita utk berteka teki akan kehadirannya..
Ini ialah versi "lo-fi" kepada versi utama. Untuk paparkan versi penuh dengan lebih informasi, format dan imej, sila klik disini.
Cakap.Net © 2024