Bantuan - Carian - Ahli-ahli - Kalendar
Versi Penuh: Jam Ban Tersumbat?
CAKAP.Net > Cakap Umum > Cakap Maklumat dan Pengetahuan
padaiyappa©
ok korang jgn ketawa kan aku eh...manja hep

ini tip leh save korang at least pun 100 ketul kalau tak pun 200 ketul. kalau korang byk duit go ahead panggil apek tu. yg berjimat bercermat...try la...yg tak bleh tahan bau2an jgn try eh aku tak amik liability...umi disclaimer mana hehehe?

sekiranya la jamban korang ni tersumbat...maklum la ada kids (kadang2 si tua pun sama gak hehehe) kat bilik air pun bawak masuk mainan n campak here...campak there...mainan dia swimming 1 toilet lah. abih termasuk lah 1 ke 2 biji kat lobang tu ah.

ish da 'termasuk' apalagi...dia cuba lak flush flush flush sampai tu benda hilang...

next...masuk la dorang yg lain nak buang air besar ni...dorang tak tau ler ada benda tu tersangkut...

abis buat bisnes dia pun flush la (aku tak tahan ni...type pun leh ketawa hahaha)

air nya bukan surut tapi jalan pasang naik lak hehehe. pening ah tengok kan air ni kalau naik pasang. apa tak kaler pun da tukar per bau pun tukar hehehe

ok sambung...korang jgn la panggil apek tu ha...nanti mcm2 dia bual...nak bawak mesin la...nak bawak blower eh, ntah la apa bahasa dorang ni...wooh ni manyak susah woh ni manyak mahal woh...woh manyak kau nya manyak woh...

so ni ada member aku ajar utk yg da jadi daddy, papa, abah, bapak, ayah, father...

dia kata
1) kau gi kedai beli la mop (atau pun mop yang da bekas pun bleh)
2) kau cari lah plastic bag carrefour ke ntuc ke tesco ke byk2
3) kau amik penutup hidung tutup la hidung tu (hisap cerut pun bleh bau dia leh cover bau benda tu)...hehehe ketawa lagi aku ni tak leh tahan teringat kan aku buat juga kerja ni
4) kalau anak kau da besar...suruh dia amik air freshener n spray la
5) kalau bleh kau pakai goggle (bukan google) protect ur eye man
6) kau nak pakai glove atau overall ke gasak la kata dia (alasan - benda ni nanti semua di buang lepas berkerja)
7) ok ni part yg best...
7a. kau amik tu mop masuk kan kat lobang tu ah...ok apa lagi 'pump' la dgn mop tu kuat2 keras2 dan dalam2 (sampai tak leh masuk la)....kuat2 & keras2 but gentle eh...jamban tu pecah kerumah jiran bawah kau aku tak tanggung eh...
7b. 'pump' lagi jgn berhenti
7c. apa lagi berdiri ah? penat ke? 'pump' la
7d. alamak kau ni kerja sikit pun penat...'pump' kuat2 la
7e. woohoo bau power siol hehehe
8. yahooooo yang yang air da turun yang ( eh eh eh suka nya diaaaaaa)
9. Ok air da surut da...tanda da tak tersumbat
10. Stop semua 'pumping'...amik la plastic tesco ke carrefour ke ntuc ke tadi tu...
11. Ah skrg kau letak kan la mop tu kat dalam beg plastic tu ah
12. jgn lupa plastic mau tebal tebal beb takde tercicir cicir air mop tu
13. ok panggil anak kau ke bini kau ke....ah bagus kau sendiri la...gi buang kat bawah ke kat tong sampah

the end...

jgn lupa eh rambut taruk itu shampoo banyak2...faham2 je la...bilik air tu cuci dgn clorox lak sign0109
bakteria
berkesan ke cara ni?
munger
aku baca pon pening2..ntuh la aku
aina_sara
iye ke yappa ni.. musykil tu haku.. sarcastic_hand.gif
sHäm
Cerita aje panjang , keje nak buat tu sikit je .. tapi kalau tak nak surut gak 'air' tu , camana ? .. mungkin ada le 'partikel' keras dlm tu , ada idea lain ? 105.gif
bakteria
tu r..penin2 aku bc...hahah...mungkin ada benda yg blh melembutkan partikel tu...heheh
munger
cara nk melembutkan 'partikel' tu ialah biarkan ia berendam dlm air utk seberapa lama yg anda mampu thn rolleye0012.gif
aina_sara
salah satu cara lagi, letak garam kasar banyak2 dlm lubang yang tersumbat tersebut dan curah dgn air panas menggelegak.
bakteria
kalau beli asid letak boleh?
padaiyappa©
berak keras pun satu faktor yang menyebabkan JAMBAN tersumbat ... oleh itu elakkan dariapada memakan KOPI gensing, nescafe ... iakan menyebab najis menjadi keras ....
semak
ko beli dinamit je....pastu letop...fuh aku jamin berkesan
Ini ialah versi "lo-fi" kepada versi utama. Untuk paparkan versi penuh dengan lebih informasi, format dan imej, sila klik disini.
Cakap.Net © 2024