IPB

Selamat datang Tetamu ( Masuk | Daftar )

2 Mukasurat V  < 1 2  
Closed TopicStart new topic
> Fadhilat Perkahwinan Dari Sudut Kesihatan
munger
kiriman Nov 23 2008, 11:44 PM
Kiriman #21

Eksekutif Junior
**

Kumpulan: Member Rasmi
Kiriman: 184
Sertai: 18-November 08
Daripada: not at my desk
No. Ahli: 271

caner nk jadi lelaki idaman..klu pompuan idaman laki xbyk sgt beza klu tanye lelaki2 len..klu pompuan nih byk sket songeh nyer.. tongue.gif

--------------------
budak2 men kotak..men kotak tepi sungai..oi bahaya tuh

Go to the top of the page

+Quote Post
bakteria
kiriman Nov 24 2008, 07:40 AM
Kiriman #22

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 159
No. Ahli: 273

mmm cmni la...sblm kawin tu...masing2 tnya la pada pasangan masing...contoh cmcni...

Ali bertanya pada Minah(awek ali ni), "Minah, aku ni panas baran, suka pelempang org, dan kalau kau salah cket aku pukul kau. Kau masih cintai aku?".

Kalau Minah menjawab, "Aku masih mencintai kamu. Biar apa pn yg terjadi padaku, kamulah satu-satunya kekasih pujaanku."

ha kawin jela ngan Minah ni...bukan bermaksud bila dah kawin leh pukul2...cuma bererti Minah ni sbnarnya dah tau sifat Ali ni yg penyayang. Ali just sekadar nak test Minah. (tapi kalau Minah ni buta cinta, dia bkn sedar pn yg Ali ni mmg panas baran. dah kawin baru nyesal)...

Satu lagi test...(ni sblm kawin la...utk org bujang)

Tanya pasangan anda....(ikut cmni...) - contoh Ali dan Minah:

Ali: Minah, aku ingin bertanyamu satu soalan tetapi haruslah kau jawab dengan sejujurnya serta seikhlasnya tanpa berfikir.
Aku ingin kau menjawab dengan on the spot. Kalau kau berfikir sblm menjawab maka putuslah cinta kita.

Minah: Ok akan kucuba menjawab tanpa berfikir kerana aku terlalu menyayangimu.

Ali: (tanya soalan ni cepat2 - maksudnya dengan laju tetapi difahami) Andaikata aku eksiden dan kaki ku kudung, adakah
kau masih ingin berkahwin denganku?

Minah: Ya. (ini bermaksud Minah mmg btl2 mencintai Ali)

Minah: Tidak. (mmm cinta pada rupa tanpa ada perasaan mendalam)

So kalau dah kawin dengan perasaan cinta yg mendalam...means tau hati budi (bukan ssh pn nak tau hati budi...buat test cket..tp jgn lak ckp kat awek tu...ni saya nk test awk ni...kusut la cmtu...test tanpa disedari) sebelum brkahwin...kang dah kawin baru kenal...pstu jenis tkleh nak accept lak...leh wat gaduh beb...

Pstu cmna rumah tangga nak bahagia? Kalau tk bahagia, maka tiada lah fadhilat perkahwinan dari sudut kesihatan. Asik masalah je...leh wt sakit wooo...

tapi aku suka dengar ayat ni:

SAPA TAK SAYANG BINI WEI!!! hehehe

--------------------
Good 2 View Nice 2 Imagine

+Quote Post
missnariza
kiriman Nov 24 2008, 09:37 AM
Kiriman #23

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 184
Daripada: klang
No. Ahli: 264

mmm aku setuju... nod.gif
kau dah besa try ka bakteria

+Quote Post
aina_sara
kiriman Nov 24 2008, 10:01 AM
Kiriman #24

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 418
Sertai: 12-July 08
No. Ahli: 5

QUOTE (bakteria @ Nov 23 2008, 02:29 PM) *
di sini blh guna psikologi dan logik...

psikologi: manusia normal akan bertindak balas secara spontan dengan menjerit (untuk menyatakan sakit) secara spontan. tetapi ada kes pmpuan tu saja2 mnjerit padahal tk sakit pn...so sblm pukul isteri tu test dulu...buat2 mcm nak pukul...contoh mcm nak penampar...cuba hayun tgn kuat2 tp jgn smpai terkena ...tgk pada waktu manakah bermulanya jeritan istri tu...dan dari situ dapat dilihat bagaimanakah jeritan takut, terkejut dan sakit...

logik: yg ni blh pk sendiri...kalau dah tgn tu dihayun setinggi langit...kalau ckp tk sakit gak aku tktau la...

p/s: islam suruh pukul tu bkn utk menyakitkan tapi sebagai mengajar...sbb tu pukulan rotan 100 kali untuk penzina tu takkan mati org tu...bukan pukul mcm di penjara tu (skali pukul terkoyak isi)...tetapi ada syarat pukul dalam islam...ketika pukul ketiak tak boleh dibuka....maksudnya pukulan tu tk begitu menyakitkan...

yg anak saidina umar r.a kena sebat 100 kali tu tak silap meninggal slps disebatkan? betulkan hamba kalu tersilap.

--------------------
www.tupperclick.com
Simply good living solutions!

+Quote Post
aina_sara
kiriman Nov 24 2008, 10:16 AM
Kiriman #25

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 418
Sertai: 12-July 08
No. Ahli: 5

Ali bertanya pada Minah(awek ali ni), "Minah, aku ni panas baran, suka pelempang org, dan kalau kau salah cket aku pukul kau. Kau masih cintai aku?".

Kalau Minah menjawab, "Aku masih mencintai kamu. Biar apa pn yg terjadi padaku, kamulah satu-satunya kekasih pujaanku."

kalu aku la jd minah.. mesti terpikir gini : oo.. dia ni panas baran, suka lempang org, ishh tak pasal kang lps kawin kena pelempang free je tiap hari. pukul?? ishh kaki pukul plak tu..? mak aiii...

ha kawin jela ngan Minah ni...bukan bermaksud bila dah kawin leh pukul2...cuma bererti Minah ni sbnarnya dah tau sifat Ali ni yg penyayang. Ali just sekadar nak test Minah. (tapi kalau Minah ni buta cinta, dia bkn sedar pn yg Ali ni mmg panas baran. dah kawin baru nyesal)... -> tpkan, masa bercinta mana nmpk benda2 tu sema, sbb cover baik punya.. pijak semut pun tak mati. rupa2nya lepas kawin.. betul2 panas baran, kaki pukul, sepak, lempang, terajang sema kuar. nnt Ali akan ckp camni.. "ha, dulu aku dh penah tanya hang sanggup ke nak bernikah ngan aku yg panas baran ni, hang kata sangguppp.."

Satu lagi test...(ni sblm kawin la...utk org bujang)

Tanya pasangan anda....(ikut cmni...) - contoh Ali dan Minah:

Ali: Minah, aku ingin bertanyamu satu soalan tetapi haruslah kau jawab dengan sejujurnya serta seikhlasnya tanpa berfikir.
Aku ingin kau menjawab dengan on the spot. Kalau kau berfikir sblm menjawab maka putuslah cinta kita.

Minah: Ok akan kucuba menjawab tanpa berfikir kerana aku terlalu menyayangimu.

Ali: (tanya soalan ni cepat2 - maksudnya dengan laju tetapi difahami) Andaikata aku eksiden dan kaki ku kudung, adakah
kau masih ingin berkahwin denganku?

Minah: Ya. (ini bermaksud Minah mmg btl2 mencintai Ali)

Minah: Tidak. (mmm cinta pada rupa tanpa ada perasaan mendalam)

kalu aku jd minah, aku akan jawab : Tidak. sbb........ bak kata nabil "lu pikir la sendriiiiiiiii..." tomato.gif

--------------------
www.tupperclick.com
Simply good living solutions!

+Quote Post
bakteria
kiriman Nov 24 2008, 04:42 PM
Kiriman #26

Eksekutif Junior
**

Kiriman: 159
No. Ahli: 273

mmm aku setuju... nod.gif
kau dah besa try ka bakteria

mmm ada skali aku penah try...ni dlu2 la...

yg anak saidina umar r.a kena sebat 100 kali tu tak silap meninggal slps disebatkan? betulkan hamba kalu tersilap.

seingat aku pn mmg anak dia meninggal...sebab kita tk pasti hukuman ni ...kadanag2 org tu meninggal kadang2 org tu hidup...sebenarnya bertujuan nak mengajar dan menakutkan supaya org tak berzina...mmg aku ada ckp tkkan mati pn org tu...tapi kalau ada yg mati tu mmg ajal dia ...

*aina...tpulang la cmna kita nak berfikir k...aku bg cadangan utk wt test tu ja...

--------------------
Good 2 View Nice 2 Imagine

+Quote Post

2 Mukasurat V  < 1 2
Closed TopicStart new topic
1 pengguna membaca topik ini (1 Tetamu dan 0 Pengguna tidak dikenali)
0 Ahli:

Versi Ringkas Masa sekarang: 27th April 2024 - 03:20 PM