IPB

Selamat datang Tetamu ( Masuk | Daftar )

> Penipuan kad kredit, AMBank katanye...
eskep
kiriman Apr 9 2009, 04:58 PM
Kiriman #1

Eksekutif Junior
**

Kumpulan: Member Rasmi
Kiriman: 439
Sertai: 18-November 08
Daripada: Petaling Jaya, Selangor
No. Ahli: 269

Aku nak kongsi kisah ttg penipuan kad kredit nih, yang baru jer aku sendiri alami, kisah yg sama seperti seorang member dari Putera.com ceritakan. Kebetulan aku baca kisah ni kat forum putera smalam, jadi bila aku dapat panggilan ni, aku tak terasa heran sangat.

Camni, lebih kurang pukul 4.00 ptg tadi, telepon aku berbunyi, satu nombor yang tidak dinali +601300808888 muncul kat screen HP aku. Aku jawab, kedengaran suara amoi (dirakam) menerangkan yang aku ada hutang kad kredit berjumlah RM4982 dengan AMBank... bla bla bla... 03/12/2008... aku sempat catat angka2 ni pasal masa tu aku tengah pegang pen. Tak lama kemudian, ada arahan untuk tekan satu untuk bla bla bla.. tekan 2 untuk bla bla bla.. dan seterusnya. Aku malas nak layan, sebab aku dah tau pasal ni, dan yang pastinya, aku takde buat apa2 akaun dengan AMBank, apatah lagi kad kredit.

Pada korang di luar sana, berhati-hatilah dengan muslihat camni. Aku rasa, ada jugak yang terpedaya, mungkin dapat ditipu, keterangan diri dan akaun bank didapatkan dengan cara ni. Bila si penipu ni dah dapat, mungkin juga sesuatu akan berlaku pada akaun korang --> duit lesap, butir2 diri disalahguna dan sebagainya.... Jadi, hati-hati...

Klik SINI untuk lihat thread yg lebih kurang sama di Putera.com.
Go to the top of the page

+Quote Post

Kirim dalam topik ini

Reply to this topicStart new topic
1 pengguna membaca topik ini (1 Tetamu dan 0 Pengguna tidak dikenali)
0 Ahli:

Versi Ringkas Masa sekarang: 14th May 2024 - 02:42 PM