IPB

Selamat datang Tetamu ( Masuk | Daftar )

> Antara Isteri, Anak dan Kerja
rajakamil
kiriman Sep 9 2008, 09:03 AM
Kiriman #1

Bukan Eksekutif
*

Kumpulan: Member Rasmi
Kiriman: 68
Sertai: 9-September 08
No. Ahli: 18

Salam.

Izinkan saya membuka topik ini. Ada beberapa persoalan yang ingin saya kemukakan.
Untuk lebih mudah, kita buat satu situasi.

Ahmad (bukan nama sebenar) dan Aisyah (bukan nama sebenar) telah berkahwin dan dikurniakan seorang cahaya mata, Ibrahim (bukan nama sebenar).

Peristiwa ini berlaku 8 tahun selepas introdution watak di atas.
Ahmad kena menghadiri meeting mingguan yang membincangkan tentang, "Bagaimana Menutup Pintu Pejabat".
Aisyah pula, meminta Ahmad untuk menemaninya ke klinik untuk memeriksa tekanan darah (Aisyah wajib datang, kalau tak keahlian percuma kelab tuppoware murah akan dibatalkan).
Sehari sebelum itu, Ibrahim, anak Ahmad, telah memberitahunya untuk hadir ke sekolah kerana ada sesi guru bersama ibu bapa.

Dalam situasi di atas, manakah yang Patut Ahmad utamakan.
A. Kerja
B. Isteri
C. Anak
D. Tiada satu pun

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Susulan
taukey
kiriman Sep 26 2008, 07:42 PM
Kiriman #2

Eksekutif Junior
**

Kumpulan: Member Rasmi
Kiriman: 194
Sertai: 14-September 08
No. Ahli: 38

hehehehe. ni masalah kalau suruh pilih satu jer. aku kena tahu tujuan isteri aku check darah. kalau sesaja nak medical check up. boleh tunggu. kalau sebab ada penyakit aku hantar dia dulu. anak dan sekolah tu boleh buat appointment hari lain.

pasal kerja pula topik mesyuarat tu tak hype sangat. jadi rasanya takder masalah kalau aku takder. tapi kalau aku bos aku kena gak turun. so semua macam yang dikatakan oleh mispolkadot tu. masa setiap aktiviti tu kena tahu. senang sket nak bahagikan masa

oh ya apa kaitan pergi klinik dengan tupperware tu yer? tak faham sangat la aku nih

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post

Kirim dalam topik ini

Closed TopicStart new topic
1 pengguna membaca topik ini (1 Tetamu dan 0 Pengguna tidak dikenali)
0 Ahli:

Versi Ringkas Masa sekarang: 29th April 2024 - 03:39 AM